Chip & Power Box

galipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 model Astra h sedan aracım var. bildiğiniz üzere 1.3 motorlar sedanda baya bi hantal oluyorlar. Aracıma chip veya box taktırmayı düşünüyorum. Taktıran kullanan arkadaşlarımız varsa görüşlerinizi alabilirmiyim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bende chipli ve chipsiz iki adet Astra H var. Chiplisi harika gidiyor, 110 beygir dyno da çıktı. Box kullanmayın sürekli zengine çekerek aracı yanıltıp kuruma bağlanmanın bir anlamı yok, zararılıdır uzun vadede, chip kadar da etkin değil. Sponsorumuz Vmax zaten, dünya markası, Ankara'da yardımcı olacaktır.

galipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
105 bg bile olsa aracı baya bi rahatlatır. fiyat nedir acaba chip de?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Her uygulayıcının kendine has fiyatı vardır. Vmax markadır, Opelim den arıyorum derseniz, yardımcı olunur.
Ümit Bey:
0532 717 72 78

galipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim. Başka kullanan arkadaşlardan da yorumlar almak isterim?

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende race chip var alırken tereddüt ettim ama şuan kullanıyorum ayarını fazla yükseltmeden (2-3 ,3-3 gibi kullanarak) kullanılırsa problem olmayacığını düşünüyorum.yakıttada fazla aksiyonlu kullanmıyorsanız tasarruf söz konusu,yüklenince biraz duman atıyor araç ama oda zengin karışımdan,çekiş,kalkış gayet iyi daha önce vites küçültmem gereken yerlerde vitese dokunmadan devam ediyorum.beni tek rahatsız eden yüklenince duman atması,bir iki kere çıkarıp normal haliyle kullandım yakıtın artığını görünce ve çekişi hissetmeyince hemen taktım.son olarak keşke aracın orjinal hali böyle olsaydı diye içimden geçirmişliğim çok olmuştur.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Duman sıkıntıymış. Bende dip gazda çok çok az var. Normalde yok, öyle istedim, ona göre yapıldı.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu boxlar için yakıt ekonomisi yalan diyorlar, beyin bypass edildiğinden aslında yakılandan daha az gösteriyormuş, sonuçta araç zengine geçince sarfiyat artar. Birde güç=yakıt ilkesine göre ne kadar ekmek o kadar köfte olmalı, araç fakire geçmedikçe yakıt ekonomisi zor, box olan arkadaşlar depo full le aynı pompadan tekrar fullle şeklinde ölçüm yaptılar mı yaptılar ise yol bilgisayarı ile ölçüm arasında çıkan sonuç nedir.

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tasarruf konusunda depo fullemek gibi bir yöntem denemedim sadece her zaman aldığım istasyondan ve aynı miktarda alarak daha fazla gittiğimi fark ettim.açıkcası ne kadar tasarruf olduğuda pekde önemli gelmedi,benim için ilk kalkışdaki ve vites küçültmek gereken yerlerdeki kurtarışı yetti arttıda.henüz kismet olmadı ama uzun yolda tasarrufun kendini iyice hissettireceğine inanıyorum.eğer aksiyon yapıyım tasarrufda olsun gibi düşünceniz varsa hayalden başka bir şey değil,bence amaç 1,3 astranın küçük viteslerdeki hantalığını yok etmek olmalı bunun yanında tasarrufuda yakalarsanız daha ne olsun.