Citroen Takımı Y.Zellandada Nakavt Yaptı..

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sebastien Loeb ve yardımcı pilotu Daniel Elena Yeni Zelanda’daki zaferi aynı zamanda Citroen ekibinin Dünya Ralli Şampiyonasındaki 50’inci mihenktaşı oldu. 50’inci kere kazanılan zaferin ekibin sürücülerinin zirvedeki sıralamalarına oldukça katkısı oldu.
Dani Sordo’nun ve Marc Marti’nin ikinciliği alması ise bir anlamda Citroen’in “Üreticiler Ünvanı”na bir adım daha yaklaşmasını sağladı. Ancak ilk iki sıraya almış olmalarına rağmen, Citroen ekibinin patronu Olivier Quesnel Pazar günü yaşanan olayların bu sene geriye kalan 4 rallide her şeyin değişebileceğini gösterdiğini söyledi.

loeb001lt9.jpg

yzel1lq7.jpg

“Gerçekten inanılmaz bir haftaydı. Zafer yarış çizgisini geçinceye kadar asla çantada keklik değildir demekten hiç yorulmuyorum. Bunu Pazar günü bir kere daha gördük. Bu ralli bana bir box maçını hatırlattı. İlk roundda Sebastien spin attı ve ikinci roundda 2 küçük hata daha yaptı. Üçüncüsündeyse Latvala’nın yoluna girdi. Ancak Hirvonen ve Latvala’nın 4’üncü roundda yarış dışı kalması bize zaferi getirdi”, diyen Quesnel şu anki tabloların gelecek herhangi bir olayda değişebileceği yorumunu yaptı.