çizilen boyaya yapılacak

keremunal38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın birkaç yerini çizmişler pasta götürmüyor ya bir zamanlar tvde reklamını yapıyorlardı adam ferrariyi çiziyor bi pastel kalem gibi bişey sürüyordu götürüyordu çiziği... ismini bilen varsa sevinirim pasta çözüm değil bu konuya çoğu arkadaş pastayı öneriyor ama başka bi çözüm istiyorum siteleri araştırdım ama ne ismine dahil bişey bulabildim ne link bilen varsa yardımcı olursa sevinirim eğer bilgisi olan varsa bu konuda en iyisi en kalitelisi hangisiyse onu alıyım saygılar tşkler ;)

cemil tonguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19/03/2005, 15:58
yani fırça veya süngerin oluşturduğu kılcal,dairesel çizikler değil.hımm..aslında bende de dediğin gibi 4-5 çizik var.hatta biri dün ismini vermiyim,bir mazda servisinde çalışan,tavandaki ufak iki göçüğe rütuş yapmak için tabure vb. birşey yerine kapıyı açıp plastik basamağın yanındaki boyalı kısma basan bir AYUU tarafından yapıldı.çok sinirlendim ve çıkıp şikayet ettim.gerekeni yapıcaz dediler ama zannetmiyorum bişey yapıcaklarını.bu gibi durumlar için cd lerin üzerine yazmak için kullanılan kalemlerden aldım.ucu "S" numara olanından.yeterince ince ucu var.sürüveriyorum çiziğin üzerine,görünmüyo bişey.ben lacivert aldım,sen de siyahını al;hem yıkandığında da çıkmıyo.siyah renk üzerinde beyaz bir çiziğin görünmesinden bin kat iyidir.arkadaşlar ben çizik giderici kalemden falan bahsetmedim.yanlış anlaşılmış.ben gittim,kırtasiyeden aldım bu kalemi.1,25ytl gibi bi fiyat.kurşun kalem fiyatı nerdeyse.hani şu cdlerin üzerine falan yazmak için kullanılanlardan.önce "M" diye bir numara aldım,biraz kalın gelince bi de "S" olanını aldım.tam çiziğin içine girecek kalınlıkta.çiziğin olduğu yeri boyuyorum,beyazının görünmesinden iyi oluyo.kenarlara taşınca;bi kolonyalı mendille hafiften siliyorum,taşan kısım siliniyo,içindeki kalıyo.suyla falan çıkmadı ama.iki kez yıkattım duruyo daha.ziebarta sordum bi zararı olurmu diye;yok canım nolucak dediler.arabası koyu renk olanların denemesini tavsiye ediyorum.bu arada ben mavi rengi kullandım,mora dönüştüğü doğrudur.gece mavisi de hafiften mor nolcak ;) işine yararamı bılmıyorum .....yazdıklarım sadece bir alıntıdır kolay gelsın...

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı aldıktan sonraki 3. gün birisi çizdi hatta resmini koyuyorum pasta falan yaptırmasanız daha iyiydi çiziği dahada açmışsınızdır. Anlatıcağım uygulama için faydası olmaz zararı olur.

Öncelikle yaptırabilirseniz bi boyacıya tarif edip yaptırın bu işlemi

Şimdi bildiğimiz izola bantla çiziğin kenarlarını kapattırıyoruz yada kapatıyoruz. boyacıya yaptırabilirsiniz elinizde polish için malzeme ve makine varsa kendinizde yapabilirsiniz. Sadece çizik açıkta kalıcak şekilde yani çok iyi bi işçilik ve dikkat isteyen bi şekilde kapanması lazım sonra araya ister parmak isterseniz daha başka bi maddeyle araç rengi boyayı çiziğin üstüne sürüyoruz başka bi yerine gelmicek şekilde mümkün oldugunca az kullanarak 5dk kadar kurumasını bekleyip bantları çıkartıyoruz. İnce su zımparasıyla yumuşak dairesel hareketlerle boyanan yerden geçiyoruz. Ardından üstünden ince bi pastayla geçiyoruz sonra cilasını atıp bırakıyoruz. Hepsi bu kadar normal rütuş belli eder ama bu emin olun belli etmeyen bi yöntem. Boyacılar malesef böyle şeylerle para kazanmadıgından ve baya uğraştıran bi işlem oldugundan uğraşmıyo. Kolay gelsin. Hatta bunu güzelce anlatıp resimlerle "Önemli!" diye koymak lazım foruma. Eğer istenirse bu uygulamayı bayramdan sonra resimlerle anlatabilirim İzmirde böyle bi derdi olan varsa yaptırırız onun arabasını ayrıca fotolarız foruma koyarız. İsteyen olursa benim aracıma bakar beğenirse yaptırırız. Herkesin işine yarar bu uygulama bence koyulursa... saygılar

Not: İkinci resimde app plakayı arkadasıma atmak için cekmiştim ama yapıldıktan sonra fikir vermesi açısından en güzel resim o:D

Ekli dosyalar

• S6300055.jpg
    S6300055.jpg
    87.6 KB · Görüntüleme: 127
  • Görüntü014.jpg
    Görüntü014.jpg
    86.7 KB · Görüntüleme: 105

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Deme yaa... ben de neden bu kadar ucuz diyordum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
SONAX BOYA RÖTUŞ KALEMİ LACİVERT (318300)

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=26112&productid=otson318300

otson318300.jpg
KDV Dahil17,82 YTL

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bu tarz bişey kullandım turtle wax ınkini pastel boya gibi bişii hiçbişeye yaramıyor sürdükten sonra dökülüyor...ben artık ufak tefek çiziklere fazla takmıyorum pasta cilayla ne kadar çıkarsa bırakıyorum öle...yada çok derin çizik varsa araçta, her araba aldığımda servisten aracın kendi boyasından bi miktar alıyorum en ince sulu boya fırçasıyla rötüş yapıyorum...servistede bakımdan sora fln rötüş yapıyolar ama nokta kadar yere koca fırçayı sürüyo eleman onalara bırakmayın pek kendiniz yapın :)

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Sanırım dediğin şeyi buldum. Presto Pro pen die birşey birde Quixx die bir şey var adamlar video koymuş bak istersen. http://video.google.com/videoplay?docid=-7934268748314403083
http://prestopro.com/store/product_info.php?cPath=21&products_id=45 burda da o bahsettiğin kalem var ingilizcen yoksa ben sana anlatabilirim.

İlk linkte verilen quixx marka çizik giderici set halinde sponsorumuz Tuningpiyasa.com adresinde var.Ben bugün sipariş ettim.Bir kaç güne kadar gelir.Sonucu size bildiririm.Fiyatı 30.42 ytl.