Çok Canın Sıkkın Arkadaşlar Aracın Kapıları Açılmıyor

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mekanik olarak calisan yerler soguk havalarda toz ve kirin donmasindan dolayi zorlayip acmayabilir. Tellerin ve kilitin calisan yerlerine balata spreyi sikip temizledikten sonra wd40 ile yaglayin rahat calismaya baslayinca duzelir belki.

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mekanik olarak calisan yerler soguk havalarda toz ve kirin donmasindan dolayi zorlayip acmayabilir. Tellerin ve kilitin calisan yerlerine balata spreyi sikip temizledikten sonra wd40 ile yaglayin rahat calismaya baslayinca duzelir belki.

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu parçalar sol ön kapı içinde mi? Olmaz ise birde orayı sökeyim. Çünkü ses geliyor tık diye ama sonrasında açmıyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın dedigi gibi soğuktan kirlı eski yağlar dona bilir. Eski aracımda buna benzer durum yaşamıştım bazı kapıları 2 kez kumandayla basarak acabiliyordum.Sorunu kapının üstünde bulunan dil kanca gibi olan parca
Kır ve yağ kaplamış onu kazıdm hafif Zımpara yapıp yagladim sorun kalmamıştı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşın dedigi gibi soğuktan kirlı eski yağlar dona bilir. Eski aracımda buna benzer durum yaşamıştım bazı kapıları 2 kez kumandayla basarak acabiliyordum.Sorunu kapının üstünde bulunan dil kanca gibi olan parca
Kır ve yağ kaplamış onu kazıdm hafif Zımpara yapıp yagladim sorun kalmamıştı

Bu dört kapının komutunu şoför tarafın da olan kapının içinde mi? Çünkü her işlem de açma vs oradan geliyor ses.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sofor kapisinda bir sivic var o diger kapilari aciyor. Temizleyin bakalim.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dört kapının komutunu şoför tarafın da olan kapının içinde mi? Çünkü her işlem de açma vs oradan geliyor ses.

Ben sivic temizlemedim.Sadece gözüken kanca gibi kapı kılıti üstü yağ pislik kaplamış tornavida nin ucu ile kaziyip tizlemistim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya işte aslında ufak tefek sorunlar ama çözüm olmayınca adamı uyuz ediyor. İnternet alemin de arama yaptım bir dünya konu yok şöyle oldu yok böyle oldu kimisi hiç açılmıyor. Vay arkadaş sorun üstüne sorun şimdi kapıyı gözüme kestirdim sökeceğim sökmesine bir dünya plastik parça kesin kırılacak sonra birde bunları bulmak için uğraş lanet gelsin böyle işe.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence her iki abimizinde dediği gibi merkezi kilit motoruda sorun olabilir.bazen bir parça özellikle çalışır gibi gözüküp Yani motoru boşa alırsın çalışır ama motora diğer mekanik aksamları takarsın düzgün çalışmaz yada sıcakta parçalar daha serbest olacağında ozaman çalışır.pahalı değilse değiştirmekde fayda var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi sorunlarımız hemen, hemen aynı aslında. Benim de aracım da öyle abim işte. Yazın bir şey yok ama şimdi başladı artık yaza kadar devam eder. Çok garip değil mi abim? Yazın yapmayıp da kışın yapması?

Demek ki bizim yaşlılar romatizmaya yakalanmış :maden:. Bildiğim kadarıyla bizim araçların orijinal donanımında uzaktan kumandayla çalışan merkezi kilit sistemi yok, alarm sistemi aracılığı ile yapılan sistemlerde ya usta hatası var ya da kullanılan sistem dandik. Benim aracımdaki sistemde % 100 usta hatası var :mad:. Aracı ilk aldığımda içini komple dağıtmıştım, o esnada bir süre hatalı çekilmiş, iptal edilmiş, boşta duran epeyce bir kablo vardı, hepsini temizlettim, bir tomar kabloyu çöpe attım, sorunların büyük bir kısmı halloldu, şimdi bunun gibi nedenini bildiğim, araca zarar vermeyen birkaç tane sıkıntı kaldı, onları da önemsemediğim için daha sonra yaparım diye erteledim.