çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Beni şahsen aracın çok rahat çıktığı hız ilgilendirir, misal Astra 1.4T 180 e kadar çok rahat çıkıyorsa uzun bir düzlükte 200-210 a kadar sabrederim ama 230-240 ı görecek diye dakikalarca tam gaz kullanmam, zevkten ziyade sadece motora işkence hissi veriyor.
+1

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Beni şahsen aracın çok rahat çıktığı hız ilgilendirir, misal Astra 1.4T 180 e kadar çok rahat çıkıyorsa uzun bir düzlükte 200-210 a kadar sabrederim ama 230-240 ı görecek diye dakikalarca tam gaz kullanmam, zevkten ziyade sadece motora işkence hissi veriyor.
+1 045thumbsup

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
+100

Bence arkadaşın aracında sorun var En kısa sürede garantiyi çalıştırmalı.  şöyle söyleyeyim yokuştan bahsedilmişken Ben yeni Accord un güç bela 145 150 ile çıkabildiği yokuşu 200 ile çıkıyorum ve bu yokuşu 184 lük 3.20 d de aynı hızla 200 ile çıkıyor. Düz yola gelince hiç söylemeyeyim canınız çok sıkılır :)  Kesinlikle sorun var o araçta.

Ayrıca TopGear ın testine bakma şansınız olursa görürsünüz sw astra 180 sizin bahsettiğiniz 180 lik s60 dan daha iyi performansa sahip.  Astra çok küçümseniyorda bu aracın motorunu yapan adam z06 gibi, performans canavarlarını ağlatan makineleri ortaya çıkartan General Motor. GM den daha iyi performans ustası olan bence bir iki kişiyi geçmez.   LS7 yada ZR1 diye aratırsanız nasıl bir firma olduğu az çok anlaşılır.

Niye abartayım ki :S Yokuş aşağı 220yi biraz geçmişti. çeşme otoyolunda rüzgarsız bir zamanda aslında bassam gidecekmiş gibi geliyor ama ibre gıdım gıdım 1 ileri 2 geri gidiyor 220 civarında. S60ta öyle bir durum olmadığından ve 2 aracı da kullandığımdan öyle dedim.

Ayrıca Astra konusunda olumsuz eleştiri yapmak veya abartmak en son isteyeceğim şeyler, çünkü bu 3. jenerasyon astramız ve hepsinden de aşırı mutluyduk. Ta ki bunun tüketim/performans oranını görene dek :)

Benim tahminim vites olacak, çünkü testlerde bahsedilen ağır geçiş olayı benim arabada tembel hayvanın hareketi gibi, ya da göreceli olduğundan bana öyle geliyor. Acaba oranlarını mı yanlış programladılar? Bir de vites geçişleri çooook yavaş. Ara hızlanmalardaki problemi yaratan o.

Hayır servise de sordum normal dediler her anlattığım hikayeye. Hatta bir tanesi manuel kullan, hiç otomatiğe atma o 1-2 lt farkettirir gibi saçmaladı. Aslında doğru dediği de değişiklik yukarı doğru oldu :p

Bilgiler için teşekkür ederim. iyiki bu konu açılmış ve iyiki de sıkıntımı dile getirmişim. Garanti olayını biraz daha bastıracağım.

Saygılar.

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
aracımın ilk bakımını yaptıralı 6 ay oldu şu an 13450 kmde belki sizin aracın düşük km de olması buna etken olabilir.

Şu an bir tek ona güveniyorum açıkçası.... 1000 km daha sabrederim sonra direk Egem'in kapısındayım :)
Teşekkür ederim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rinustalarin link' Alıntı:
şu an bir tek ona güveniyorum açıkçası.... 1000 km daha sabrederim sonra direk Egem'in kapısındayım :)
Teşekkür ederim.
bizde yenı kasa toyota 2.0 avensıs de var
benım 1.4 T aracım kadar zevk vermıyor onun kadarda serı degıl kaldıkı sızın aracınız 180 hp bencede  sızın aracta bi sorun var
cunku ben 1.4t ile cogu arabayı yolda paketlıyorum
sızın aracı dusunemıyorum bıle.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rinustalarin link' Alıntı:
Niye abartayım ki :S Yokuş aşağı 220yi biraz geçmişti. çeşme otoyolunda rüzgarsız bir zamanda aslında bassam gidecekmiş gibi geliyor ama ibre gıdım gıdım 1 ileri 2 geri gidiyor 220 civarında. S60ta öyle bir durum olmadığından ve 2 aracı da kullandığımdan öyle dedim.

Ayrıca Astra konusunda olumsuz eleştiri yapmak veya abartmak en son isteyeceğim şeyler, çünkü bu 3. jenerasyon astramız ve hepsinden de aşırı mutluyduk. Ta ki bunun tüketim/performans oranını görene dek :)

Benim tahminim vites olacak, çünkü testlerde bahsedilen ağır geçiş olayı benim arabada tembel hayvanın hareketi gibi, ya da göreceli olduğundan bana öyle geliyor. Acaba oranlarını mı yanlış programladılar? Bir de vites geçişleri çooook yavaş. Ara hızlanmalardaki problemi yaratan o.

Hayır servise de sordum normal dediler her anlattığım hikayeye. Hatta bir tanesi manuel kullan, hiç otomatiğe atma o 1-2 lt farkettirir gibi saçmaladı. Aslında doğru dediği de değişiklik yukarı doğru oldu :p

Bilgiler için teşekkür ederim. iyiki bu konu açılmış ve iyiki de sıkıntımı dile getirmişim. Garanti olayını biraz daha bastıracağım.

Saygılar.

Dostum abartıyorsun ya da kötülüyorsun demiyorum Anlatmaya çalıştığım sizin araçta kesin problem var. Ben de aynı araçtan 7 aydır kullandığım için nasıl gittiğini biliyorum. Büyük ihtimalle sizin AS de sıkıntı var. Ben olsam yağını değiştirip denerdim. Çünkü çooook yavaş vites geçişi yok. Söylemek istediğiniz anında size tepki vermemesi ise bu var ama ağır vites geçişi denen şey yok. Aslında buluşmalarda diğer AS leri görmeniz çok faydalı olacak gibi.

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Dostum abartıyorsun ya da kötülüyorsun demiyorum Anlatmaya çalıştığım sizin araçta kesin problem var. Ben de aynı araçtan 7 aydır kullandığım için nasıl gittiğini biliyorum. Büyük ihtimalle sizin AS de sıkıntı var. Ben olsam yağını değiştirip denerdim. Çünkü çooook yavaş vites geçişi yok. Söylemek istediğiniz anında size tepki vermemesi ise bu var ama ağır vites geçişi denen şey yok. Aslında buluşmalarda diğer AS leri görmeniz çok faydalı olacak gibi.

Yağını da ille serviste değiştirmek lazım... ben bor mor koyayım diyordum, garanti dışı kalıyormuş :)
Abi ben zaten senin dediklerinin çoğunda hemfikirim. işte 1000 km hakkı var aracın. Motor açılma ile ilgili bir sıkıntı da var ise, S60'tan daha geç açılıyor galiba.

Fırsatı bulunca bir dikili değil İstanbul gitgeli falan yapmak lazım. belki o belini doğrultur biraz ;)

Şu aralar işler yoğun işte götüremiyorum keratayı. Hatta doğru dürüst binemiyorum dahi :(

Aslında gidip bir tane as test aracı sürmek lazım. 115 bg de olsa fark etmez vites geçişlerini görürüz en azından.

Teşekkürler...

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
araçlarımız çok yakıyor diye hiç kendinizi üzmeyin. Bana kasko 2011 13.000 km de vw polo verdi 1.2 tsi. Araba resmen içiyor yaw benzini. Bu kasaya rağmen benim astra ile aynı hatta belki daha fazla yakıyor. Aracım 1.6 115 hp manuel

VW sitesine bakıyorum Polo 1.2 TSI diye bir araç görmüyorum, sadece atmosferik 1.2 var. Emin misiniz?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Poloda tsi motor yok biliyorum ben.