çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

araçlarımız çok yakıyor diye hiç kendinizi üzmeyin. Bana kasko 2011 13.000 km de vw polo verdi 1.2 tsi. Araba resmen içiyor yaw benzini. Bu kasaya rağmen benim astra ile aynı hatta belki daha fazla yakıyor. Aracım 1.6 115 hp manuel

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
araçlarımız çok yakıyor diye hiç kendinizi üzmeyin. Bana kasko 2011 13.000 km de vw polo verdi 1.2 tsi. Araba resmen içiyor yaw benzini. Bu kasaya rağmen benim astra ile aynı hatta belki daha fazla yakıyor. Aracım 1.6 115 hp manuel

Vallaha çok ilginç bir durum. arkadaşım 1.2 105 beygir skoda yeti aldı ve daha ilk kilometreler olmasına rağmen çok şikayet etmiyordu.

Veri paylaşabilir misiniz? yani ortalama nedir ya da, kaç liralık benzin kaç km götürdü gibisinden?

Bu şekilde daha sağlıklı bir paylaşım olacağı inancındayım. :)
Saygılarımla.

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:

Bu arada büyük geçmiş olsun ciddi bir şeyi yoktur umarım arabanızın :S

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sağolun şöyle söyleyeyim araç kiralık o yuzden fazla benzin almadım. 50 tl lik benzinle 100 km den biraz daha fazla gidiyor. Benim araçta 110-130 arası gidiyodu.

araçta pek bir şey yok ama servisin biraz işgüzarlıgı gibi geldi bana. Çamurlukta çarpma sonucu 5 cm lik boya çatlağı var. Tamamen boyayalım dediler. İtiraz ettim parça boya yapıyorlar. Aks kolunda hiç bir şey yok fakat yine de değiştiriyorlar. İleride sorun çıkarabilir belki diye. 1 haftadır aks bekliyorum. İşlemi hızlandırmak için belirli yerlere ulaştık bekliyoruz.

gürkantekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul trafiğinde yoğun saatlerde az yakan araç varmı acaba? :) 2005 2.0 turbo 170 hp. 250 tork Astra H ortalama yakıtım kışın 14,5 lt.lpg ile yazın 12,5 lt. full performans ve tork 18-19 lt.Bence az bile yakıyor çekişine ve gidişine göre :) saygılar ...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Tamam her şeyi açık yüreklilikle bizlerle paylaşmışsınız, yakıt tüketimi konusunda size hak veriyorum ama şu cümleniz bana çok abartılı geldi.

Benim aracım 1.4T ben 4. viteste 205-210 km civarında hıza ulaşıyorum, bu bahsettiğim hız düz yolda ulaştığım değer.

1.6T aracın düz yolda 220 km hıza ulaşamaması biraz saçma bence, ya sizin arabanızda bir problem var yada konuları biraz abartmayı seviyorsunuz.

Eğer benim 1.6T 220 görmüyor 1.4T'nun 4.viteste 205-210 km civarında hıza çıkması imkansız derseniz, şu başlığa bakmanızı tavsiye ederim  :)

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=1276.0

+100

Bence arkadaşın aracında sorun var En kısa sürede garantiyi çalıştırmalı.  şöyle söyleyeyim yokuştan bahsedilmişken Ben yeni Accord un güç bela 145 150 ile çıkabildiği yokuşu 200 ile çıkıyorum ve bu yokuşu 184 lük 3.20 d de aynı hızla 200 ile çıkıyor. Düz yola gelince hiç söylemeyeyim canınız çok sıkılır :)  Kesinlikle sorun var o araçta.

Ayrıca TopGear ın testine bakma şansınız olursa görürsünüz sw astra 180 sizin bahsettiğiniz 180 lik s60 dan daha iyi performansa sahip.  Astra çok küçümseniyorda bu aracın motorunu yapan adam z06 gibi, performans canavarlarını ağlatan makineleri ortaya çıkartan General Motor. GM den daha iyi performans ustası olan bence bir iki kişiyi geçmez.  LS7 yada ZR1 diye aratırsanız nasıl bir firma olduğu az çok anlaşılır.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
Bir gerçek var Mert :D

1.4 ler 210 dan sonra öksürmeye başlıyor bence :)
4.vites bitince 1.4t rahat çıktığı hızı tamamlıyor ama 220 yi buluyor rahat sonrası baya bir düzlük olması lazım

ghostrider1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
twitter.com

by-Abdullah link' Alıntı:
çok yakma muhabbeti gerçekten sıkıcı oldu biraz..normalın altında yakmayı bekleyenler motosiklet bincekler :)

benim motosikletim 550kuruş yakıyordu km.de onu napıcaz ? :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

rinustalarin link' Alıntı:
Aracınız ilk bakımını geçti mi? benimki 6000e yaklaşıyor. Acaba onun etkisi ne kadar olacak ki. Sizin söylediğiniz tarzda bir kullanımla benim arabanın 11in altına düşme ihtimali yok. Ya ya da bilmiyorum çok tutarsız bir ortalama tüketim verisi veriyor araç. ortalama 13-14 diyor ancak 100 TL ile 200 km yola yakın yapmaya yaklaşmaya başladı. G kasa astramda hani neredeyse noktası virgülüne aynı çıkıyordu ortalma tüketim :)
aracımın ilk bakımını yaptıralı 6 ay oldu şu an 13450 kmde belki sizin aracın düşük km de olması buna etken olabilir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beni şahsen aracın çok rahat çıktığı hız ilgilendirir, misal Astra 1.4T 180 e kadar çok rahat çıkıyorsa uzun bir düzlükte 200-210 a kadar sabrederim ama 230-240 ı görecek diye dakikalarca tam gaz kullanmam, zevkten ziyade sadece motora işkence hissi veriyor.