çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: çok yakıyor diyenlere teselli olsun :)

:D

mevzuya gell :)

bende arabamı satıp doblo alıcam tavanı yüksek diye.

sapla saman karışmasın bari ya

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
astra almadan önce polo gti  da baktığım araçlardan biriydi ama aracın içine oturduğum anda hayırlı satışlar diyip çıktım galeriden :)
ayrıca turboları sıkıntılı diye duymuştum
+1 2.zorlamada direk şişiyor turbo 5 dk çay molası lazım :D

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
koltuk döşemesine ne demeli? sanki üniversite öğrencisi kız çocuklarının kullandığı araba koltuğu gibi :)

:D  :D  :D

Aynen öle valla pötikareli  011zaa

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hem trafikte durup kalmak hemde dünyanın vergisini vermek benzine sıkıntılı bi durum ama bu kullanan için sıkıntı değilse allah arttırsın arkadaşlar ne denebilir.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arkadaş 1.6T yi yerden yere vurmuş ama o hız konusu abartı ben bursa çevre yolu balıkesir istikametinde enso geçen yaz hafif yukarı meyilde 227 kmye  çıktım ve babamın müdahalesi olamasa araç istikrarlı bir şekilde hızlanmaya devam ediyordu birde büyük hacimin ve gm motorun farkı 1.4 tfsi ya göre daha zor şişer ve ısındıkça performansı artar ama vw motorları ısınınca güç kaybı yaşar,çok yakma konusuna gelince aracı almadan katolog verileri incelenir ne yakacağı az çok tahmin edilir ona göre alınır yani bu alana süpriz olmaz siz heralde hiç bakmadan aman güçlü olsun diye aldınız.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
arkadaş 1.6T yi yerden yere vurmuş ama o hız konusu abartı ben bursa çevre yolu balıkesir istikametinde enso geçen yaz hafif yukarı meyilde 227 kmye  çıktım ve babamın müdahalesi olamasa araç istikrarlı bir şekilde hızlanmaya devam ediyordu birde büyük hacimin ve gm motorun farkı 1.4 tfsi ya göre daha zor şişer ve ısındıkça performansı artar ama vw motorları ısınınca güç kaybı yaşar,çok yakma konusuna gelince aracı almadan katolog verileri incelenir ne yakacağı az çok tahmin edilir ona göre alınır yani bu alana süpriz olmaz siz heralde hiç bakmadan aman güçlü olsun diye aldınız.

Bende aynısına dikkat ettim Ulaş abi gecede gerekeni söyledim.

Biraz abartılı yorumlar var sanki eleştirilerde, ben 1.4T ile 220 görürüm arkadaş 1.6T düz yolda 220 yapmıyor demiş  general_Shame_on_you

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bende aynısına dikkat ettim Ulaş abi gecede gerekeni söyledim.

Biraz abartılı yorumlar var sanki eleştirilerde, ben 1.4T ile 220 görürüm arkadaş 1.6T düz yolda 220 yapmıyor demiş  general_Shame_on_you
benim anlamadığım 4 kapılı hb bir aile otomobilinden insanlar ne bekliyor tamam araç 180 hp ama ruhsat ağırlığı 1500 kg yani bu araç yakıtı koklasın ama uçsun dersek bu biraz ütopik olur.

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Yani şimdi kusura bakılmasın ama...
Verilerde ortalama 7küsür iken de 13-14 olmasın yani. Dikkat ederseniz S60 örneği verdim. bu focus örneği de olabilirdi, ki onda tüketim iyice yerlerde.
O zaman 11 desin ortalamaya eyvallaha 13-14ü rahatlıkla kabül ederim. Ama dediğinin de neredeyse 2 katı tüketmesin.
Ya ben arabamı çok seviyorum da bu iş çok canımı sıkıyor. S60la yokuş yukarı 235, ve hala inad ediyor 260ı görücem diye. Astra yokuş yukarı 215 yeter abi yoruldum diyor. Ya benim arabada ciddi bir problem var, ya da s60 mükemmel (ya da sizin arabada bi acayiplik var :))).
Bu arada TSI motorlar hakkında olumsuz yazılar gelmiş, sonuna kadar da katılıyorum. Internete yazınca yok 12.000de vites garanti kapsamında değişti, 23.000de motor patladı, 9.000de yolda kaldık. Bizim motorlarda ben hiç böyle bir sıkıntı görmedim öyle bir gerçek de var. Ama aracı daha çok kısa mesafeler ve şehir içi öncelikli kullanacaksanız, ve tabi petrol istasyonunuz yoksa :D, kesinlikle 1.6 180 as den kaçın.
Ya kısaca şu; şehir içi kısa mesafe heyecanlarında TSI & DSG ya da, EcoBoost & Powershift ikilileri tartışmasız ecotec turbo & AS ikilisini tokatlar. performansta yerine göre opel motoru tokatlayabilir, ancak tüketim farkı buna değer mi bilmem (ki zaten tokatlama ihtimali son derece düşük)
Ayrıca başka bir arkadaşın dediğini ben golfte yaşadım. Astrayı özel sipariş getirtemiyorum diye sinirim bozuldu, çektim vwye. Golfün içine oturdum, tüm yaşam enerjim çekildi ve adam bi de highline isterseniz ağustosta gelir deyince (Mart ayında), dedim bay bay Vosmer.
Neyse ki sonra sipariş kısmını hallettik :) Chip ne kadar işe yarar bu arada bilgisi olan? Ya 1 lt düşürse ona da razıyım. en azından ara hızlanmaları toparlarız. :)))