combo, corsa c kronik volant çözümü

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açtıgın konuları gördüm

ozaman artık bizi adam yerine sayarsın be usta biz boş adam değiliz yani.

cruise controlu taktıran benim hatta herkes bende faydalandı menfaat var mı yok çünkü yetkili servisler taktı :)

arizona paketi ben taktım herkesi bilgilendirdim

çıtaları boyattım bilgilendirdim olmadı diyeeeee

aracıma 6 milyarlık masraf yaptım daha ne olabilir

ev sinema sisteminin ilk ve tek takan benim hatta

benim bu yaptıklarım birer bi hobidir. ama 97 senesinde ustalardan dolayı hayran olduğum bi vectramız çöpe gitti neden mi hep yanlış işlerden bundan dolayı teknik bilgilerde elimden geleni yapıyorum ki kimse mağdur olmasın bizler gibi

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman artık bizi adam yerine sayarsın be usta biz boş adam değiliz yani.

cruise controlu taktıran benim hatta herkes bende faydalandı menfaat var mı yok çünkü yetkili servisler taktı :)

arizona paketi ben taktım herkesi bilgilendirdim

çıtaları boyattım bilgilendirdim olmadı diyeeeee

aracıma 6 milyarlık masraf yaptım daha ne olabilir

ev sinema sisteminin ilk ve tek takan benim hatta

benim bu yaptıklarım birer bi hobidir. ama 97 senesinde ustalardan dolayı hayran olduğum bi vectramız çöpe gitti neden mi hep yanlış işlerden bundan dolayı teknik bilgilerde elimden geleni yapıyorum ki kimse mağdur olmasın bizler gibi

bizim bıranşımız mekanik ve electronik opel üzerine servis oldugumuz için sadece sorunları hallediyoruz şunu nasıl yaparız bunu nasıl yapıp hallederiz bu arada astra h kasalar z1.6 xep motorlarda tiwinport arızası veriyor emme monifoltunun sıfır fiyatı 1.500 civarı filan sakın cıkma yada sıfır almayın biz hallettik bu sorunu bir ufak parça ile arızanız araçta gidiyor gerekirse parça isteyen olursa kargo ile göndeririz

Son düzenleme:

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ya bu volan olayı nedir? Corsa 1.3 cdti 2004 model aracım var. Benim aracın baskı balata 7-8 ay önce değişmiş. Benim kalkışlarda vb durumlarda hiç sorunum yok şuanlık.

Sadece geçenlerde farkettiğim belki de hep bu zaman kadar olan bir olay tam bilmiyorum, araç mesela 2 den 3 e geçerken debriyaja bastığımda az bi titreme oluyor. Bu normal midir acaba? Ses falan olmuyor hiç. Sadece ayağımda hissediyorum zaman zaman. bunun volanla alakası varmı acaba?

Yani bi de bu volan bizim araçların hepsinde mi oluyor? Ne bu ya direksiyon kutusu olayı volan olayı... Herşey kronik ne biçim iş...

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BUGÜN NETE GİREMEDİĞİMDEN AZ ÖNCE OKUDUM YAZILANLARI,

goldmaster kardeş sen beni tanımıyor olabilirsin ama ben seni çok iyi araştırdım çokta iyi tanıyorum çünkü eski ortağın arkadaşım:))

benim pisikolojik takıntım falan yok mustafanında dediği gibi burada birbirimize yardıcı olmaya çalışıyoruz, ama ben veya bir başkası ne zaman sana birşey sorsa umursamaz tavırlar içinde cevaplar veriyorsun, kendini beğenmiş bir tavrın var senin sürekli, ben sırf bu yüzden gelmedim sana, bunuda bil,
ha diyorsun ustaya saygın yok, sallamışsın bunuda, çünkü burada ustamı herzaman överim ama USTAMI dikkatini çekeyim..çünkü ustam hak ediyor saygıyı, bişey sorduğumda gayet mütevazi tatminkar cevaplar veriyor ve her konuda elinden gelen mütevaziliği , esnekliği gösteriyor bize...benim yazdıklarım sana neden bu kadar battı onuda anlamış değilim..mustafanın dediği gibi konuları bir tarattır, mustafa bu sitede birçok konuda ilkleri yapmış bir arkadaşımızdır gerçekten, ne iş yapıyor dersen kohnuyla hiçbir alakası olmayan sektörde çalışıyor, sadece hobi olarak burada paylaşıyor bizimle tecrübelirini, haa şuda var benim diyen ustaya da taş çıkartır, tecrübesi sabittir..söylediğin gibi ortalığı gerdiğim falanda yok böyle tavırlarınla ortalığı geren sensin.. kimsenin malını kötülemiyorum diosun en iyi volant benim italyan volat die , digerinin hammaddesi kötü diye yazmadığın yer yok nerdeyse, bende senin volantı beğenmiyorum diyelim nolcak şimdi, heryere yazayımmı bende senin gibi..
konu saçma sapan bi hale geliyo artık, bence artık bu reklam kokan hareketlere ve bu agresif tavrına biraz ara ver, zaten duyan duydu seni, gelen gelir gelmeyen kendi bilir,
bence konulara yanıt yazarken yazılanı önce iyi bir oku öyle cevap yaz, ben sana salıdırcasına bir yazı yazmadım ama sen ccevap olarak bayaa bi döktürmüşsün hakkımda..
tekrar söylüyorum kardeş işin gücün rastgitsin.....

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BUGÜN NETE GİREMEDİĞİMDEN AZ ÖNCE OKUDUM YAZILANLARI,

goldmaster kardeş sen beni tanımıyor olabilirsin ama ben seni çok iyi araştırdım çokta iyi tanıyorum çünkü eski ortağın arkadaşım:))

benim pisikolojik takıntım falan yok mustafanında dediği gibi burada birbirimize yardıcı olmaya çalışıyoruz, ama ben veya bir başkası ne zaman sana birşey sorsa umursamaz tavırlar içinde cevaplar veriyorsun, kendini beğenmiş bir tavrın var senin sürekli, ben sırf bu yüzden gelmedim sana, bunuda bil,
ha diyorsun ustaya saygın yok, sallamışsın bunuda, çünkü burada ustamı herzaman överim ama USTAMI dikkatini çekeyim..çünkü ustam hak ediyor saygıyı, bişey sorduğumda gayet mütevazi tatminkar cevaplar veriyor ve her konuda elinden gelen mütevaziliği , esnekliği gösteriyor bize...benim yazdıklarım sana neden bu kadar battı onuda anlamış değilim..mustafanın dediği gibi konuları bir tarattır, mustafa bu sitede birçok konuda ilkleri yapmış bir arkadaşımızdır gerçekten, ne iş yapıyor dersen kohnuyla hiçbir alakası olmayan sektörde çalışıyor, sadece hobi olarak burada paylaşıyor bizimle tecrübelirini, haa şuda var benim diyen ustaya da taş çıkartır, tecrübesi sabittir..söylediğin gibi ortalığı gerdiğim falanda yok böyle tavırlarınla ortalığı geren sensin.. kimsenin malını kötülemiyorum diosun en iyi volant benim italyan volat die , digerinin hammaddesi kötü diye yazmadığın yer yok nerdeyse, bende senin volantı beğenmiyorum diyelim nolcak şimdi, heryere yazayımmı bende senin gibi..
konu saçma sapan bi hale geliyo artık, bence artık bu reklam kokan hareketlere ve bu agresif tavrına biraz ara ver, zaten duyan duydu seni, gelen gelir gelmeyen kendi bilir,
bence konulara yanıt yazarken yazılanı önce iyi bir oku öyle cevap yaz, ben sana salıdırcasına bir yazı yazmadım ama sen ccevap olarak bayaa bi döktürmüşsün hakkımda..
tekrar söylüyorum kardeş işin gücün rastgitsin.....

arkadaşım ben 13 yaşından beri bu meslegi sürdürüyorum buzamana kadar hiç ortagımız olmadı bilgiyi nerden aldıysan yanlış bilgi almışın arkadaşım sen orj italyan sabit volantı kötüleme gibi bir şansın zaten olma gibi bir şansın olamaz resimleri ekliyorum cünkü türkiyede bu araçlarda hiç bir sıkıntı yok idea punto albea doblo vs... araçların volantlarını kullanıyoruz güzel kardeşim bu arada mustafa arkadaşta orj italyan volantı araştırıp bulamana gerek kalmadı bu volantları alıp direk araçın üzerine takma şansınız yok herkezin bilgisine ölçüleri bizde ona göre kendi mühendislerimiz baskı balataya göre ayarlanıp araçlar üzerine ondan sonra montajı yapılıyor bu yazdıgım foruma son mesaj kendi web sitemiz en kısa zamanda açılıyor şuan yapılma aşamasında bize ulaşmak isteyen msn adresinden ulaşabilir açık alanda bundan sonra sabit volant ile ilgili cevap verilmeyecektir kendi tarafımızdan ve estironic corsa c kasalar için volanttlar şuan bir araça takıldı test aşamasında astra h kasalar 6 ileri olanlar sabit volantları hazır baskı balata sıkıntı yaşıyoruz onlarda en kısa sürede bitecektir bizimle msn den irtibata gecebilirsin bizimle bu yazdım son mesajdı foruma herkezin yolu açık olsun bundan sonraki opellerde kronik arızaları kendi web sitemizde en kısa sürede paylaşacagız herkez saglıcakla kalsın

corsacombovolant.png

bu ekledigimde açık belgesi

italyansabitvolant.png

Son düzenleme:

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizleride düşünün biraz arkadaşlar

Arkadaşlar bu sabit volant işini Ankara'da yaptırabileceğimiz bir yer yok mu? İstanbul'a gelme imkanımız yok sorunumuza nasıl çare bulacağız bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. En azından parça temin etme konusunda yardımcı olursanız bizi de mutlu edersiniz. Montajını herhangi bir yerde yaptırabilirmiyiz. Yada yetkili servis montaj işini yapar mı?

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar. geçtiğimiz cumartesi Erdinç ustanın ( goldmaster ) yanına gittim Beni ikitelli sanayi sitesinde karşıladılar. saat 9 gibi aracımı teslim ettim büyük bir titizlikle ve tüm sorularıma yanıt vererek hiç sıkılmadan aracımın baskı balata ve volan işini hallettiler. kendilerine çok tesekkür ederim aracımda volandan gelen hiçbir ses kalmadı aracın çekişi arttı ve yakıt ta azaldı ( tekirdağdan gelirken 40 tl yaktı volanı yaptırdıktan sonra dönüste 30 tl bile yakmamıstır. ) ayrıca şunu söylemek istiyorum Ellerinde hertürlü elektronik ve donanımsal aletler mevcut işlerini büyük bir titizlikle yapıyorlar, volan işinden hariç aracın mazot pompası ve diğer tüm elektronik aksamların tamirini ve bakımı yapılıyor. benim araca takılan italyan malı astra f 1.4 volanıydı yanlıs hatırlamıyorsam şuan için hiçbir sorun yok gayet memnunum. aracında aynı sorunu olan arkadaşlara da tavsiye ederim. bunun dışında aracımda olan ufak tefek birkaç problemide hiçbir ücret almadan kendileri yaptılar, salıncaktan gelen sesi kestiler ücretsiz balans testine girdik, ve sol farın lamba yuvasını taktılar, kısmet olursa önümüzdeki ay da aracın ön takımlarını ( rot rotil vs ) değiştirip sıfır taktıracam bunun içinde 23 nisana anlastık erdinç ustayla. bu konuda sormak istediğiniz bisey varsa bana pm atabilirsiniz. benim aracım 80 binde ve 2005 model 1.3 dizel tek bir vuruk yok sadece ön kaputta elle yapılan bir çizik var çizmişler. aracın baskı balata volan sıfırdır 8 lastik sıfır ( 4 ü kış lastiği ) daha 1000 km yapmamıstır aracımın bütün bakımlarını garantisi dolana kadar yetkili serviste garantisi dolduktan sonrada özel opel servislerinde yaptırdım tüm faturalar mevcuttur. en küçük bir problemde servise götürür yaptırırım içime yatmayan hiçbirseyide yaptırmam. burdan erdinç ustaya ve kardeşine çok teşekkür ederim samimiyetleri ve işlerine verdikleri değer için ben çok memnun kaldım yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Herkese iyi günler
İlker KESKİN