CoMMoDoRe. . .

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah çok diri bir araç eski forumdanda hatırlıyorum.. kazasız belasız..

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler :) daha nice klasik opelleri formumuzda görmek dileğiyle ...

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ma$allah arkada$ :D

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Commodore, makina harika - iste esas arkadan cekisli Opel. Charles Bronson'nun SOGUK TER Filmini seyrettinmi? O Filmi seyretmedinse bu arabaya hakkın yok :) . Orij. dıs aynaları degistirip Engelmann'larımı takdın? Jantlar orij. opelmi? Yoksa bu model Jantlar 70li senelerin BUICK amerikanlardada vardı - onlarda aynı orij. opel gibi gözüküyor, ama 1" (2.54 cm) daha genisler. Arka direklerin havalandırmalarından su / yagmursuyunun gectigi su borularını 5-6 cm dısa dogru uzattınmı?
Not: 1980 yılına kadar Opel arkadan cekmeli diyorsun, neden? Klasik Opel Manta B 31.7.1988 günü son üretim tarihidir...

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VSS-1' Alıntı:
Selam Commodore, makina harika - iste esas arkadan cekisli Opel. Charles Bronson'nun SOGUK TER Filmini seyrettinmi? O Filmi seyretmedinse bu arabaya hakkın yok :) . Orij. dıs aynaları degistirip Engelmann'larımı takdın? Jantlar orij. opelmi? Yoksa bu model Jantlar 70li senelerin BUICK amerikanlardada vardı - onlarda aynı orij. opel gibi gözüküyor, ama 1" (2.54 cm) daha genisler. Arka direklerin havalandırmalarından su / yagmursuyunun gectigi su borularını 5-6 cm dısa dogru uzattınmı?
Not: 1980 yılına kadar Opel arkadan cekmeli diyorsun, neden? Klasik Opel Manta B 31.7.1988 günü son üretim tarihidir...

VSS-1 sanada selam ... Aracı makinamı beğendiğin için teşekkür ederim. Klasiklere değer veren biri olduğun belli. Charles Bronson'nun SOĞUK TER filmini malesef izlemedim. Yaşım itibari diyelim :) Babam anlatır ama inılmaz commodore sahneleri varmış... O filimde 5-10 commodore pert etmişler diyordu babam.Aaracın aynalarını değiştirdim. Çünkü yuvarlak amerikan charger aynaları bence aracı daha klasik ve daha güzel gösteriyor. Jantlar pontiac orjinal jantı. Orjinale nazaran daha büyük. Aynısından babamın pontiac'ında da var. Sadece ben opel stickeri yapıştırdım :) Fakat jantlar bu aracı daha hantal yapıyor ve lastiklerde kalın geldiği için arka çamurluklara sürtüyor :( İlk işim jantları değiştirmek! 17-18 koyup ince lastikle aracın performansını arttirmak istiyorum. Her çukura girdiğim de bam güm ses çıkıyor... Lastik yanaklarıda parçalanıyor. 1980 senesi arkadan çekişli bir genellemeydi ... Tabikide 82-88 hatta 90'da bile üretilmiş çok güzel arkadan çekişli opeller olabilir... İşlerimin yolunda gitmemesi ve ani askere gitmem aracımı 2 sene kadar kapalı garajda yatmasına neden olacak. . . Askerden sonra 3-5 sene içinde yavaş yavaş istediğim aracı ortaya çıkarmayı hedefliyorum. İşin özü ölene kadar bu aracı satmayı düşünmüyorum :) Yani 1 ömür opelim.net olacaz. . .;)