Corsa 1.2 Essentia Easytronic 2012 Hakkında?

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.
Vites olayını ise aracı teslim alırken yetkililere sorup ona göre hareket ederim,
sizle de paylaşırım.

Çok soru sordum ama :) araç içine ses alması ve yol tutuşu açısından nasıldır corsa?

Eski corsa c kullanıcısı olarak corsa c de gerçekten yol sesini içeri alıyordu ama corsa d'yi bilemem aslında en güzeli aracı serviste çekiciye yükleyip doğru sanayiye getirip altına würth markasının zift'inden sıkıtırcaksınız 1-2 kutu birde ses izalasyonu yaptırıracaksınız sonra içiniz rahat olacak :)

Kalender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ki araç içeri çok ses alırsa ve yaptırmaya karar verirsem , bu dediğiniz işlemler ne kadar tutar?

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ki araç içeri çok ses alırsa ve yaptırmaya karar verirsem , bu dediğiniz işlemler ne kadar tutar?

Fiyat hakkında yorum yapamıyıcam bir bilgim yok fakat aslında araç yürümeden yapsanız daha çok faydasını görürsünüz

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jazz vs Corsa

1 seneden beri kardeşimin Honda jazz' ını kullanma fırsatım oldu. Corsa - Jazz arasındaki farklar aşağı yukarı klasik Alman - Japon araçları arasındaki farklara uyuyor diyebiliriz.
Performans olarak pek bir değişiklik olacağını sanmam Corsa yeni olduğu için biraz daha seri gelecektir size ama 1.2 85 bg motor ve 16'' jantlar altındayken pek parlak bir performans beklemeyin.

Konfor olarak Jazz' ın süspansiyonu bana daha yumuşak karakterli geldi (Opel nedense hep süspansiyon olarak çok sert gelmiştir bana?) ama onun zaafıda çoğu alt sınıf japon otomobili gibi vasat işçilik nedeniyle sağından solundan gelen tıkırtıların eksik olmaması. Bunun dışında Jazz kadar olmasada Corsa' da özellikle kalın tabanlı lastikler sayesinde içeri maalesef yol sesi alıyor. Lastik ve yol sesi epey göreceli bir kavram (Bence B4 kasa Passat bile yol sesi alıyor) tabi kendiniz test ederseniz daha sağlıklı olur. Eğer Jazz' ınız ES yada Elite versiyonuysa (Sunroof, 4 Havayastığı, Elektrikli resistanslı aynalar, elektrikli 4 cam vs.) Essentia donanımlı Corsa donanım olarakta haliyle size zayıf gelecektir.

Ayrıca CVT şanzıman bence daha kullanışlı ve yakıt tüketimine katkı sağlıyor direksiyon üzerinden kontrol edilebilmeside cabası. Normal kullanımda Honda' nın CVT şanzımanı sonsuz dişli mantığıyla çalıştığından sizin bahsettiğiniz türden herhangi bir sarsıntı zaten mümkün değil. başka bir değişle Corsa' nın 4 adet dişlisi varken Honda' nın bir milin etrafında sonsuz vites oranına sahip bir vites kutusu var. Manuel kullanımdada CVT bence Easytronik şanzımana göre daha başarılı(Easytronik' te bu özellik yok diye biliyorum)
Jazz' ın kaportası bana biraz zayıf geldi birçok yerinde pas izlerine rastladım iskelet olarak muhtemelen zayıf olmasada sacların inceliği insanda zayıf bir araç kullanıyor olma hissini artırıyor bu açıdan Corsa daha başarılı.
ilk düşündüğümde aklıma gelenler bunlar ve tabi kendi fikirlerim.:cool:

Son düzenleme:

cansu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2008 model 1.2 essentia 55.000 km'de benzinli 23.500 e bir araç buldum. Sizce almalıyım. Ne önerirsiniz?