corsa 1.3 cdti'ın tasarruflu kullanımı ile ilgili fikri olan varmı?

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Corsa 1.3 sahibiyim, öyle çok merak ederek ve isteyerek te sahip almadım. Odak ta test için hiç otomotik kullanmadığım halde verilen tiptrionik vitesli arabada debriyaj diye(sol ayakla :D ) freni 80 km hızla kökleyince arkadan gelip çarptılar..

büyük mahcubiyet içinde gidip bi araba aldık (sanki paşabahçede bardak kırmışız) ...

ama niyetlendiğim arabalardan ilkiydi de en azından vesile oldu diye bakıyorum. Ancak çok fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum çünki; istanbulda şehir içinde 650 km yapabiliyorum ve buradan okuduğum kadarı ile 850 km yapanlar varmış. Bakımlarını düzenli yaptırdığım halde acaba hatalı bir kullanım mı sergiliyorum?

Forum üyelerimden bu araca sahip arkadaşlar varsa ve aracın özellikle tasarruflu kullanımı ile ilgili bilgilerini rica ediyorum..

şimdiden teşekkürler

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence istanbul trafiğinde çok dur kalk war ondan 650 normal olabilir ama ben ortalama 750 ile 850 km arası yol yapıyorum tabi kışın 750 civarı. ama istanbulun trafiği çok kalabalık tabiki. aracı satın alma hikayen çok ilginç paşabahçede bardak kırma olayı :D

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elazığı bilirim sakin yerdir.. (harputa çıkmak en zevklisidir)E tabı istanbul trafik sıkışık..
ve sanıyorum benzinli arabadan kalan devirli kullanma alışkanlığıda etkili oluyor. 30.000 de vites değiştiriyordum. ama artık 25.000 e çektim ve artık 20.000 seviyelerinde seyrediyor zorlamıyorum, bakalım bu depoda ne kadar farkedecek..
(?)
bu yaz izmir yapmıştım, yarım depo ile izmire girdim, evet haklısınız istanbul içi çok farkettiriyor.

..

Goksad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bendede 2005 Corsa var şehir içi İzmir Trafiği çok yoğun olmuyor fakar tabii yine sabah ve akşamları dur kalk yaparak gidiyoruz. Şehir içerisinde aracım ortalam 150 Lira yakıyor. Fakat uzun yola çıkınca araç kendisini gösteiyor ve yakışı 100 liranın altına düşüyor. Corsanın dizeli gerçekten yakıt konusunda çok cimri bir araç, mesela Cora Eco 1000 motorlu araçın yakışına bakarsan dizel 1300 motor olamsına rağmen yakıt yakış oranları ondan bile düşük.
Sadece dikkat etmen gereken yağına suyuna iyi bak, pişman olmayacaksın

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa cdti araçları yüklü ve bayır dolu bir yerde kullanırsanız(Örnek olarak ZONGULDAK ) şehir içi 650 fln yapıyor.Ama şehir dışı bi depo ile 90 km sabit hızda 1050 km yaptım.

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ya ben bunu hiç düşündemidim.. istanbul çok ta düz bir yer değil
özellikle eyup sırtlarında oturduğumu gözönüne alırsak bayağı bi rampa tırmanıyorum,
ufkumda yeni bir pencere açtınız teşekkürler.

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arsivci' Alıntı:
2005 Corsa 1.3 sahibiyim, öyle çok merak ederek ve isteyerek te sahip almadım. Odak ta test için hiç otomotik kullanmadığım halde verilen tiptrionik vitesli arabada debriyaj diye(sol ayakla :D ) freni 80 km hızla kökleyince arkadan gelip çarptılar..

büyük mahcubiyet içinde gidip bi araba aldık (sanki paşabahçede bardak kırmışız) ...

ama niyetlendiğim arabalardan ilkiydi de en azından vesile oldu diye bakıyorum. Ancak çok fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum çünki; istanbulda şehir içinde 650 km yapabiliyorum ve buradan okuduğum kadarı ile 850 km yapanlar varmış. Bakımlarını düzenli yaptırdığım halde acaba hatalı bir kullanım mı sergiliyorum?

Forum üyelerimden bu araca sahip arkadaşlar varsa ve aracın özellikle tasarruflu kullanımı ile ilgili bilgilerini rica ediyorum..

şimdiden teşekkürler

tasarruflu kullanım için ek çaba sarfetmene gerek yok zaten.bu araç sınıfının en tasarruflu araçlarından birisi.ş.i. 800 ş.d. 950 km mesafeleri 42lt euro dizelle rahatlıkla görürsün.ee daha ne olsun:alkis:

e_bayir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben sanırım baska bır arac kullanıyorum burada soylenen rakamlara ulasmak ımkansız gıbı ortalama 6 lt. tuketıyorum ist canakkale arası 90 sabıt hızda gıttım geldım aracta 2 kısı vardı. 5,2 lt. yaktı bunun altına ınmek zor hele ş.i 5,8 altına ınmez bu arac

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e_bayir' Alıntı:
arkadaslar ben sanırım baska bır arac kullanıyorum burada soylenen rakamlara ulasmak ımkansız gıbı ortalama 6 lt. tuketıyorum ist canakkale arası 90 sabıt hızda gıttım geldım aracta 2 kısı vardı. 5,2 lt. yaktı bunun altına ınmek zor hele ş.i 5,8 altına ınmez bu arac

+9999 al benden de okadar.. şehiriçi 6.4lt şehir dışı 5.4lt yakıyorum

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben depoyu ağzına kadar dolduruyorum 750 km de lamba yanıyorr!ama şehir içi sabahları e-5 hep durkalk!