corsa 1.3 cdti'ın tasarruflu kullanımı ile ilgili fikri olan varmı?

final34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araban zaten dizel,1500-2000 deviri aşmazsan mazot tüketimi iyice düşer,ara hızlanmalarda dikkat et,yavaş hareketler yap,böylece farkı görürsün

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 senedir po kullanıyorum çok iyi bir benzinlik buldum oyuzden vazgeçemiyorum.Km olarak 700-750 yapsada hem sessiz hemde daha akıcı geldi araç.Benzinin kaliteli olduğunu anlamak için ben söyle bir deneme yapıyorum.Bildiğiniz gibi 2500 devirde corsalarda turbo devreden çıkıyor.Şayet yavas bir sekilde 2000 devirden 2500 doğru ilerledikten sonra devir 2500 e geldiğinde motor turbonun devreden çıkmasıyla bi duraksama yasar gibi oluyor sanki bi tekliyor ,fakat po bi hiç olmadı desem yeridir.Aslında mazotların hepsi aynı rafineriden cıkıyor ama işte işletmecide iş bitiyor.

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda kullandığım (ışık 624 de yandı) shell (oyuncak araba hesabı) seste bi fark yok; şimdi 640 ..
650 yi geçmez yine

ancak bu son depoda pedalda akrep varmış gibi basıyorum.

po; hem çok gürültülü hede 580 de bitti :(

total; en babası.. hep onu kullanırdım. hiç dikkat etmediğim halde 650 hep yapardım
ama yarın sabahki depo total olacak ve yine aynı sakin sürüş stili ile bi de onu deneyecem...

..

BU ARADA BİR SORU VAR AKLIMDA BU IŞIK YANMA DURUMU TAM BİR MUAMMA;(1.3 CDTI İÇİN)
IŞIK YANDIKTAN SONRA ŞEHİR İÇİ KULLANIMDA KAÇ KM GİDİLİR.. YADA KAÇ LİTRE YAKIT KALIYOR
BİRDE ŞU YANIP SÖNME DURUMU VARMIŞ HİÇ YAŞAMADIM O DURUMDA NE KADAR GİDİLİR?[/quote]

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arsivci' Alıntı:
haydarman kardeş iki gündür şöyle yakıt markası konusunda bir başlık açsammı diye düşündüm sonra marka reklamı yada yermesi dolayısı ile fırça yemek istemedim yönetimden..

bunu biraz açalımmı arkadaşlar..

Şu anda kullandığım (ışık 624 de yandı) shell (oyuncak araba hesabı) seste bi fark yok; şimdi 640 ..
650 yi geçmez yine

ancak bu son depoda pedalda akrep varmış gibi basıyorum.

po; hem çok gürültülü hede 580 de bitti :(

total; en babası.. hep onu kullanırdım. hiç dikkat etmediğim halde 650 hep yapardım
ama yarın sabahki depo total olacak ve yine aynı sakin sürüş stili ile bi de onu deneyecem...

..

BU ARADA BİR SORU VAR AKLIMDA BU IŞIK YANMA DURUMU TAM BİR MUAMMA;(1.3 CDTI İÇİN)
IŞIK YANDIKTAN SONRA ŞEHİR İÇİ KULLANIMDA KAÇ KM GİDİLİR.. YADA KAÇ LİTRE YAKIT KALIYOR
BİRDE ŞU YANIP SÖNME DURUMU VARMIŞ HİÇ YAŞAMADIM O DURUMDA NE KADAR GİDİLİR?

Pardon az önce boş yollamışım

cdti easytronic aracımla depo ne kadara dolar bilmiyorum ama 50ytl ye 310 km gidebildim bunun birazı E5 te birazı çağlayan trafiği yokuş dur kalk bu şekildeydi.
öncelikle depo ne kadar doluyo? ve bu 650 km dediğin ışık yanıncaya kadar mı?

ışık yanıkken hiç fazla kullanmadım max10km kadar ama eminim fazlasını çok rahat gider ben pislik gitmesin mantığıyla hareket ettim

ışık yanıp sönmeside bir kere başıma geldi dik bir yokuşta ışık yandı ve daha sonra yine yokuş inerken söndü sanırım şamandıralıymış depo o yüzden

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışık yandıktan sonra 50-60 km gider diye biliyorum ama emin de değilim, ışık yanıp yanıp sönme olayıyla arabayı ilk aldığımda karşılaşmıştım, ne kadar gider diye sorduğumda( 15 km mesafede bir istasyon biliyorum oradan almak istemiştim yakıtı,)servisten şansını fazla zorlama, yakınlardan bir yerlerden yakıtı al demişlerdi....

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ışık yandığında 42,2 lt alıyor

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim ısık yandıktan sonra 4 lt,hatta ısık yanıp sönmeye başlayıncada 1 lt..Ama gaza olan tepkinize veya rampada yandığı oluyor sonra tekrar sönüyor.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışı yandıktan sonra 55 km rahat gittim öetisini bilmem ayrıca aracım yeni corsa 1.3cdti sürekli opetten alıyorum 60 milyonla 520km çok rahat gidiyorum. hemde gaza ara sıra yüklenirim motoru bağırttırarak filan değil. en performanslı kullanımda 3500 deviri geçmedim. zaten araç gitmiyo o devirden sonra. Arkadaşlar shellden bir kere aldım almaz olaydım titreşim, ses, ve gittiğim yol o kadar değişti ki. motor hem çok titreşimli çalıştı hemde %40 daha fazla yaktı araba.

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ssahin' Alıntı:
eski aracımla ( 2005 nissan almera ) çeşme otobanında bir kere 180 yapmıştım.ani bir yan rüzgar yedim ve araç 2 şerit birden değiştirdiki yol tutuşu çok iyi bir araçtı.meğer o yol için sıradan bir şeymiş bu sonradan izmir li arkadaşlardan öğrendim.o günden sonra rüzgarlı havalarda asla 140 üstüne çıkmadım.cumarteside corsayla çorluya gittim.acayip rüzgar vardı ve araba 120 de bile geziyordu

evet çeşme otobanı çok rüzgarlıdır genelde, zamanını iyi bilmek lazım. yazın bi transporter devrildi diye hatırlıyorum o yolda, ama 160 ı geçmişler 200 e doğru gidiyomuş amcam herhalde:D çeşme ye yazın her gün gidip gelen arkadaşlarım var otobanda 140 ın üstüne çıkmıyolar, 140 bile zor sadece sollarken :)

speedytr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi deneyimlerimden örnek vermek gerekirse ışık yandıktan sonra 50km rahat gidiyorum yanıp sönmeye başladıktan sonra en fazla 22 km gittim acaip tırsıp kendimi zor attım benzinciye :)

arkadaşlar bu arada siz lastiğe ne kadar hava basıyorsunuz (15 inc için)