corsa 1.3CDTI servis bakımı

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabai

Bugün 60.000km bakımı için Opel Odak yetkili servisine gittim.Normal bakım+ kış lastiklerini taktırıp rot balans yapılması+motor temizliği+benzin deposu temizliği+opel card (7YTL imiş bunu da parayla veriyorlar) 440 YTL civarı tutar dedi. Tamam dedim.

Sonra beni aradı ve arabayı çalıştırıp durdururken "tak" diye bir ses geliyor bunu volant yapıyor değiştirmemiz gerek dedi.Ama 1250YTL sadece volantmış.Ben de şimdilik kalsın dedim.Burada sizlere bir danışayım dedim.

1. Arabayı 50.000'de aldığımda benden önceki sahibi baskı balatayı değiştirdim demişti.Bu sorun olabilir mi?
  2. Çıkma parça kullanmış olabilir mi?
  3. Gerçekten volantta sorun var mıdır?
  4. Volant değişimi için şanzımanın inmesi gerekiyormuş.Bunu yetkili servis dışında bir özel servise yaptırabilir miyim?tavsiye edeceğiniz bir özel servis var mıdır? (avrupa yakasında)
  5. araba easytronic olduğu için sorun olur mu?Özel olsa maliyeti tahminen ne olur?
Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Yarın aracı alacağım.Adamlar extra birşey daha demezlerse volant için haber bekliyorlar...

:confused::confused::confused:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın combo dizeli var baymustang..
oda volant değiştirmiş ve bu dizel corsa combaların bu tarz bi kronik rahatsızlığı var diyodu.. 1-1500 ytl arası bişeyden bahsetmişti..

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşk.Başka bilgi verecek yok mu?

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
307 hdi vardı aynı ses onda da vardı volant ta boşluk vardı dizel oldukları için araçlar tork yüksek var oda volantı zamanla bozuyor çıkmacıdan aldık sıfırının yarı fiyatına taktık sorun bitti

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis 430YTL'ye patladı.Motoru ve mazot deposunu da temizlettim.rot-balans da yaptırdım.
Ama bugün trafikte dur kalk yaparken motordan tır-tır-tır ses gelmeye başladı.Volant değişikliği farz oldu sanırım.Bu parçanın fiyatı nedir?Özel servislerde kaça yaptırabilirim bu işi?1250YTL dedi opel odak sadece para için.
:(:(:(

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede vardı 1300 civari fiyat istemislerdi ama yaptırmadım yaklasık 7-8 ay bu ses artarak yukselmeye basladı sonrada birden ne oldu bilmiyorum kendiliginden duzeldi hala kullanıyorum bi problem yok iyiki yaptırmamısım sende de aynısı olurmu bilmem.

ilkcemre29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu parça bendede sorunlubnede debriyajı bıraktığımda şıkırdama yapıyor ve 2500 devirde gazda titreme hissediyorumsorunun volan dişlidinde olduğu kanısına vardılar ustalar ama be bu parçayı araştırdık luk 600 ytl orj.gm ise 800 idi bulabildiğim en uygun fiyatlar bunlardı 2a y öne araştırmıştımkartalda görüştüğümbir usta ise şöyle dedi aynı sorun olan bir araçta volanı değiştirdik ama sorun çözülmedi baskı balatayı değiştirince çözülmüş servisler bu volan dişlisine 55000 km ömür biçiyorlar maalesef kronik sorunmuş

omerserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soner Bey orjinal parçayı nerede 800YTL'ye buldunuz?Siz değiştirdiniz mi?İşilik ne kadar tuttu?