Corsa B 98 model benzinli fazla yakıyor

sendoma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

aracım fazla yakmaya başladı. benzin filitresini değiştim. egr söküldü temizlendi ama buna rağmen yakıt şehir içi 50 kuruşu geçiyor. sanki bmw biniyom yaa. inadına gaz taktırmadım aracı satmayı düşünüyorum. sebebi ne olabilir başka nerelere baktırmam lazım kelebeklere filan bakarız diyordu usta sizce sonuç verirmi

birde aracı kulanırken diyelimki 2 viteste gidiyor fazla hızlanmadan devir2-3 arasında diyelim ayağımı gazdan çekince yığılmalar oluyor her zaman da yapmıyor usta normal diyor komprosör devreye giriyormuş ama daha öncesinde yapmıyordu bunu bunun sebebini blien varmı nasıl kurtulabilirim bundan konforlu bir kullanış vermiyor.

şimdiden herkeze tşkler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birinci etken hava şartları ikinci yığılma ise debraj balatasının şişmesinden kaynaklamıyor. Kısa mesafe kullanıyor isen İstanbul yazıyor profilinde İstanbul'un nemi sayesinde balatan şişiyor ve ayağını çekince yığılıyor kısa mesafe kullanıyor isen bence normal.

sendoma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ist yaşıyorum ist şartlarında kullanıyorum. bu şekilde devam mı edecek yoksa değişmem gereken bişey olacak mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu şartlar da bana göre bu yakıt değeri çok normal neden? Ankara da yaşıyorum ve aracım LPG li şu anda şehir içi 50 krş yakıyor eğer sizin aracınız gibi benzinde yakacağını bilsem anında tüpü sökerim.

sendoma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vuuu lpgde 50 kuruşmu yakıyor ben sevinmeliyim o zaman :) ama sanki dediğim gibi bmw biniyoz yaa 75 tl yakıta 150 km bile gitmiyor :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
vuuu lpgde 50 kuruşmu yakıyor ben sevinmeliyim o zaman :) ama sanki dediğim gibi bmw biniyoz yaa 75 tl yakıta 150 km bile gitmiyor :(

Aynen öyle eğer ki aracında meydana gelen bu yakıt değerlerinden dolayı satmayı düşünüyor isen bana göre hata yapacaksın. Yapma derim hele ki aracından menmun isen asla yapma. Çünkü değerler hava şartlarında normal araç ısınmadan daha fazla yaktığı içinde bu değerlerin çıkması kadar normal bir şey olamaz. Düzenli bakımlarını yaptır keyif sefa içinde binmeye devam et ;)