corsa b airbag kapağı değişim

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
link vermek istemiyorum reklama girer diye ama isteyen olursa özelden gönderirim.link bana ait değil.tesadüf internette dolaşırken buldum

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu bende özel serviste değiştirttim yan sanayi 40 tl orjinal gibi değil ama genede temiz durdu.

ali123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa B Airbag Soketi

merhaba arkadaşlar
yan sanayi airbag kapağı aldık aracın orjinal kapağındaki korna butonları yırtıldığı için değiştirdik.yeni kapakta korna butonlarının olduğu kısım orjinal gibi yerine tam otumadı ama yine de eskisinden daha iyi oldu.
sizlerle resimleri paylaştım ihtiyacı olanları faydalı olur diye düşündüm

Öncelikle direksiyonun arkasındaki 2 adet vidayı söküyoruz

vidalar söküldükten sonra airbag'i kendimize doğru çekip çıkartıyoruz.dikkatlice arkasındaki sarı renkli fişi söküyoruz

Uploaded with ImageShack.us

Corsa B ye yeni airbag kapağı takmak için açtım ama sarı airbag soketinin nasıl çıkacağını anlayamadım.Resimli olarak yardımcı olacak arkadaşlar var mı ?

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal olmayan bu ürünü taktıktan, kaza anında airbag açılmasında bir sorun olmaz mı ?

Bence en önemli nokta budur...

Elinize sağlık...

ali123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de vazgeçtim zaten.Keşke ezbere almasaydım.Ayrıca eski kapağı airbag kısmından ayırmak baya zahmetli işe benziyor.Bu arada yukarıda sorduğum sorunun cevabını yanıtlayan bi arkadaşım olmamış, ben öğrendiğim için lazım olan olursa diye yazayım.Sadece soket üzerinde bulunan sarı bir klips gibi birşey var.Önce onu yukarı çekip yerinden çıkardıktan sonra airbag soketini çekince geliyor.

mcyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim korna tuşlarıda yırtık bende baya araştırdım ama yan sanayiler sert plastik. ve kaza anında yırtılıp hava yastıgının patlaması çok zor olabilir oyüzden vazgeçtim değiştirmekten. sonuçta can söz konusu. bir işe yaramadıktan sonra neden fazla para verip hava yastığı olan araba alıyoruz ki.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tavsiya daha

Ben göbeği değiştirdiğimde korna düğmelerinin altına otocamcıdan silikon sıktırmıştım butonla arada kalan boşluğu doldurarak tekrar yırtılmasına mani olur tavsiye ederim. Yalnız silikonu tam ayarında doldurmak lazım yoksa kora parmağınız her değdiğinde çalar:)