Corsa B Fan Çalışma Durumu

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar,
Benim sorum şu, aracımın fanı 90 ile 100 ün tam ortasındaki çizgiyi aşar aşmaz devreye giriyor. Bunu daha alta almak mümkün mü? Büyük ihtimalle yazılımla ilgili ama yine de tecrübe eden varsa diye bir sorayım dedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar,
Benim sorum şu, aracımın fanı 90 ile 100 ün tam ortasındaki çizgiyi aşar aşmaz devreye giriyor. Bunu daha alta almak mümkün mü? Büyük ihtimalle yazılımla ilgili ama yine de tecrübe eden varsa diye bir sorayım dedim.

corsa b için soruyorsanız beyinle değil fan müşürüyle devreye girer. eski sistemdir. fan müşürünü daha düşük olanıyla değiştirebilirsiniz fakat termostatınız büyük ihtimalle 92 de açılmaya başlıyordur. yine çok değişen bir şey olmaz.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b için soruyorsanız beyinle değil fan müşürüyle devreye girer. eski sistemdir. fan müşürünü daha düşük olanıyla değiştirebilirsiniz fakat termostatınız büyük ihtimalle 92 de açılmaya başlıyordur. yine çok değişen bir şey olmaz.

Hararet müşürüyle Fan müşürü aynı şeyler mi? Motora tepeden bakarken sol köşede. 1 ay olmadı o değişeli. Bakım sırasında değiştirdiler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet müşürüyle Fan müşürü aynı şeyler mi? Motora tepeden bakarken sol köşede. 1 ay olmadı o değişeli. Bakım sırasında değiştirdiler.

hararet müşürü motor üzerinde olup beyne sinyal yollar.
fan müşürü radyatör üzerindedir.iki yada üç kablosu olur. fanın çalışması için tetik yollar

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim bu aydınlatıcı bilgiler için [emoji1488]