Corsa B Otomatik Lpg li Stop Etme Sorunu

kkarabidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b 1.4 swing otomatik 98 model aracıma üç ay kadar önce zavolli lpg taktırdım.
son bir aydır gazda iken firenlemede stop etme durumu söz konusu. özellikle rampa inişlerinde firenle inerken yapıyor. bilgisayara bağlatıım üç tane arıza çıktı bu hataları sildiler lpg den dediler lpg ci ayar yaptı fakat gene stop ediyor aracı benzinde kullanırken bi problem çıkmıyor.bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı teşekkürler.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bende de var bir kaç gündür. Aynı bahsettiğiniz şekilde 2 kez stop etti aracım:S Uygunsuz bir yerde stop edip başıma iş açacak diye korkuyorum

kkarabidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci bi stop etme şeklide hızlanıyorum aracı boşa bi atıyorum gidiyo stop

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Arkadaşımın Vectra B otomatik vites aracı da fren yapıp durduğunda (özellikle trafik ışıklarında) stop ediyor; fakat arabada LPG yok.

Yani; bence direkt LPG'ye odaklanmayın.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın Vectra B otomatik vites aracı da fren yapıp durduğunda (özellikle trafik ışıklarında) stop ediyor; fakat arabada LPG yok.

Yani; bence direkt LPG'ye odaklanmayın.
Bendeki de otomatik. İki defa ışıklarda stop etti :S
Yok mu sebebini bilen acaba?

B

bergestahl

Bilgi Girilmemiş
fazla hava girişi

merhaba kardeş . 98 1.4 corsa var bende aynı sorun bende de vardı. ıkışlarda stop , boşa at stop deli oluyordum fakat BURSA 'da bi lpg ustasına gittim hava filtresinden gelen boruyu kapattı ve boruya ufak bir delik açtı yani ilk gelen havayı kesti. sebebi hava girişinin çok olmasıymış. şimdi öyle bi problemim yok çok şükür ..sende iyi bi usta bulup aynı şekilde bi çözüm bulabilirsin sanırımm. yardımcı olabildiysem ne mutlu

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salt lpg'den olmayabilir bu stop etme sorunlarınız.
Aynı durum lpg'siz astra g'de başıma gelmişti. EGR'den şüpheleniyorduk, sonra porya arızasının dolaylı yoldan buna sebep olduğunu bulduk.
İyi bi serviste arıza kayıtlarını kontrol ettirmeniz en kısa çözüm yolu.
Kolay gelsin.