2011 Tam Otomatik Corsa Stop Etme / Devir Dalgalanması

sametoztrkk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracım 2011 Model 1.4 Tam otomatik Corsa, Benzin / LPG araç 175.000 KM' de. 2 Ay önce bir talihsizlik yaşayarak araç conta yaktı ve üst kapak revizyon görerek conta yenilemesi yapıldı. O günden sonra araçta devir dalgalanması, stop edecekmiş gibi yapma gibi sorunları vardı. İşlemleri yapan ustaya tekrar gösterdiğimde Benzin Hava Rolanti Müşürü, Helekoinci diye bir parça değiştirdi ve bu değişiklikten sonra devir dalgalanması, kendi kendine gaza basıyormuş gibi yapma sorunu gitti (belki de azaldı), tam ikna olmadım ve aracı karbüratörcüye götürdüm, hava testi yaptı sorun yok dedi, bujilerden kendim şüphelendim yeni olmasına rağmen tekrar takım buji değiştirdim ancak aracı dün kullanırken motor sıcaktı ve ışıklarda durdum, kalkış yaparken araç stop etti, otomatik araç otomatik ve yol da dümdüzdü herhangi bir zorlama da yaşamadı, özellikle fark ettim ki geri vitese takınca araç bir devir düşüklüğü yaşıyor, stop edecekmiş gibi yapıp kendini topluyor. Araçta herhangi bir arıza kodu da yok ekranda, aracı şimdi kime neye göstereceğimi bilemedim, bobin değişti, buji değişti bunlardan yapacağını da sanmıyorum. İstanbul Anadolu yakasında sorunuma çare olacak bir usta var mıdır ? Değerli yorumlarınızı rica ederim.

• Beğen
Tepkiler: Nht33