Vectra 100. Yıl Rolanti ve Sıcak Hava Problemi

Vikjtor

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracım 2000 model 100. yıl paket. Aracımı yeni aldım. 260 bin km'de.

Birinci sorun araç boşa düştüğünde (seyir halinde debriyaja basma veya boş vitese alma) devir 500'lere kadar düşüyor. Hatta bazen 0'ı gıdıklayıp geri yükseliyor. Tabi bu esnada titreme oluyor araçta. Nadir olarak da seyir halinde stop ediyor. Klimayı açtığımda daha sık yaşanıyor durum. Bir "ustaya" götürdüm ancak bilgisayara bağlayıp tahmin ediyorum gaz kelebeğini sıkmakla yetindi. Sorun devam ediyor.

İkinci sorun ise aracın kliması sıcak hava üflemiyor. Radyatör değişti, polen filtresine bakıldı ancak sorun düzelmedi. Yapan usta üç seçenekten olabileceğini söyledi; termostat, devirdaim veya kalorifer musluğu.

Bu iki problem hakkında bilgi ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Berkay hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun güle gülle kullanın. Devir dalgalanması sorunu LPG ile oluyorsa bu konuyu birde benzin ile takip edin, benzinde sorun yoksa suçlu LPG sistemidir. İkinci sorunuzla ilgili olarak hararet 90 dereceye geliyor ve halen soğuk üflüyorsa demek içeriye sıcak su akışı olmuyor demektir. Benim önerim aracınızı bir opel özel veya yetkili servisine götürün, çözümü onlar daha net sunacaklardır. Opel araçlardan anlamayan birisine giderseniz malesef bazı konular deneme yanılmaya dönecektir.

• Beğen
Tepkiler: Vikjtor

Vikjtor

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Berkay hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun güle gülle kullanın. Devir dalgalanması sorunu LPG ile oluyorsa bu konuyu birde benzin ile takip edin, benzinde sorun yoksa suçlu LPG sistemidir. İkinci sorunuzla ilgili olarak hararet 90 dereceye geliyor ve halen soğuk üflüyorsa demek içeriye sıcak su akışı olmuyor demektir. Benim önerim aracınızı bir opel özel veya yetkili servisine götürün, çözümü onlar daha net sunacaklardır. Opel araçlardan anlamayan birisine giderseniz malesef bazı konular deneme yanılmaya dönecektir.
Hasip Bey merbalar. Teşekkür ederim cevabınız ve iyi dilekleriniz için. Aracın LPG kontrolleri ve ayarları sıfırdan yapıldı. Sıcaklık sorunu düzeldi. Diğer rolanti sorunu içinse servise gittim ve problemin kaynağını gaz kelebeği potansiyometre olarak gösterdiler. Ben de yine bir yanlış teşhisle gereksiz masraf olmaması açısından bir süre bekleyeyim dedim. Henüz parçayı taktırmadım sorun devam ediyor. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa takip edebilsinler diye detay paylaşıyorum. Çözüme ulaştığımda güncelleme yapacağım.