Corsa B Yağ Lambası

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim sorunum şöyle yolda giderken biraz sert bir şekilde sağa döndüğüm zaman dönüş esnasında yağ lambası 1-2 sn kadar yanıyor dönüş tamamlandıktan sonra sönüyor. Yağ seviyesini kontrol ettim bir eksilme yok. Sizce böyle yapmasının sebebi nedir ? Benim aklıma yağ pompası geliyor ama sizinde görüşlerinizi almak isterim. Teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağınızın seviyesinin iyi olduğuna eminmisiniz? düz bir zeminde aracınız 5 dakika bakletin ve ölçün bence seviye düşük ağ pompasından olsa devamlı yakar vireja girince pompa yağ çekemiyordur onun için basınç müşürü basınç olmadığından(yağ gelmediğinden) lamba yakar

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ seviyesinin tam olduğundan eminim. Hatta 2-3 kere kontrol ettim dediğiniz gibi.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zamn yag musuru bozuktur..

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su an tekrar kontrol ettigimde yagin baya bir eksildigini gordum. Cubugun ucuna dokunuyordu sadece umarim fazla bir zarar vermemistir. Tesekkurler

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek yağ dediğim gibi eksik miş ;) öyle birden azalmaz,önceki ölçümün yanlış imiş
unutma tam ölçüm için motor dineldikten sonra çubuğu çıkarıp temizlemek ve sokup ölçmek,tam emin olmak için tekrar ölçmektir

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek yağ dediğim gibi eksik miş ;) öyle birden azalmaz,önceki ölçümün yanlış imiş
unutma tam ölçüm için motor dineldikten sonra çubuğu çıkarıp temizlemek ve sokup ölçmek,tam emin olmak için tekrar ölçmektir

Evet iyi ki tekrar kontrol etmişim :) 1.5 lt yağ koydum seviye anca tam oldu