corsa c 15'' et49 jant arıyorum

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar arkadaşlar.
opel corsa 2003 c kasa aracıma 15'' ET49 jant arıyorum. şuanda kullandıklarım çamurluğa sürtme yapıyor. 5cm yay taktırdım fenalardayım :)
astra f veya g kasanın jantları uyuyormuş sanırım. elinde olup takas yada satmak isteyen varmı?

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim açtığım konuda 15 jantlarınızın et 35 oldugunu yazmıştınız yanılmıyorsam.normalde yayda takılsa sürtme yapmamalı.çamurluk agızlarındaki plastik aksana veya da bu plastigi tutan vidalar var onlara sürtme yapıyor olmasın? dikkatli bi biçimde aracınızı inceleyin. eger bu sebeplerden dolyı ise sürtme problemini çözmek kolaydır. plastigin içe bakan yüzeyi biraz traşlanmalı. bu plastik aksanı tutan vidalar yerine silikon yardımı ile çamurluga yapıştırıp bu sorunu halledebilirsiniz.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oem jant tak bence, combo cityplus, astra g elegance, corsa silverline yada cosmo jantı yakışıyor corsalara. :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
benim açtığım konuda 15 jantlarınızın et 35 oldugunu yazmıştınız yanılmıyorsam.normalde yayda takılsa sürtme yapmamalı.çamurluk agızlarındaki plastik aksana veya da bu plastigi tutan vidalar var onlara sürtme yapıyor olmasın? dikkatli bi biçimde aracınızı inceleyin. eger bu sebeplerden dolyı ise sürtme problemini çözmek kolaydır. plastigin içe bakan yüzeyi biraz traşlanmalı. bu plastik aksanı tutan vidalar yerine silikon yardımı ile çamurluga yapıştırıp bu sorunu halledebilirsiniz.
daha öncede ET35 jant kullandam ama 3.5cm yay vardı herhangi bir sorun yaşamadım. ama 5cm takınca esnemelerde ve virajlarda sürtme yaptı. camurluk ağızlarını hatta davlumbazları bile traşlattım. hala sürtme devam ediyor. şimdilik plastik takoz koyduk yayların arasına. hem sertleşti hem biraz kalktı araba. şimdilik sürtmüyor. ben yayların çok yumuşak olmasından dolayı sürtme yaşadığımı düşünüyorum. şimdi öncelikle daha sert bir yay alıp takıcam. eğer devam ederse oem opel jantı almayı düşünüyorum. yada kaportacıda çamurluk içlerini açtırıcam. başkada aklıma bişey gelmiyor.:(

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Oem jant tak bence, combo cityplus, astra g elegance, corsa silverline yada cosmo jantı yakışıyor corsalara. :)
astra f jantı bulsam 2.ci el hemen alıcam. ama piyasadakilerin çoğu beyaza yada siyaha boyanmış. malesef.:( orjinal renkte bulmak zor.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
güncel!

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
teşekkürler. görüşücem ilan sahibi ile.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ilandaki jantlardan takılı kırmızı dti bi corsa görmüştüm, basıklığıyla beraber muhteşem görünüyordu.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
aslında ben daha çok orjinal astra f jantı ,istiyorum :) yakışacağını düşünüyorum.