corsa c akü ışığ

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, arabayı geçen çalıştırdım araba çalıştı fakat akü ışığı sönmedi ve göstergeler çalışmadı 5 sn. falan sürdü sonra akü ışığ söndü ve göstergelerde düzeldii..nedir sorun acaba sizce?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
akü ışığı şarj dinamosunda sorun olduğu zaman yanar; aracın şarjını ve aküyü ölçtürün ama sömdüğüne göre bir anlık bir karışıklık ta olmuş olabilir, yinede bir kontrol ettirmekte fayda var...

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün arabanın triger altındaki bir keçesi değişti ve sevgili opel gerçek triger değişimi sırasında (orjinal olsun die servise verdimdi) orada bulunan somunları loctite sürerek sıkmış ve vidanın teki ancak motoru yerinden çıkarıp elektrikli kaynak ile çıkarılabildi...sanırım o sırada kablolarda bir sorun olmuş olabilirmi acaba

umutolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halilakel aracın iyi duruyor kazasız sürüşler
aküyü ölçtürmen gerek

op99v440hjtw3.jpg

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Dün arabanın triger altındaki bir keçesi değişti ve sevgili opel gerçek triger değişimi sırasında (orjinal olsun die servise verdimdi) orada bulunan somunları loctite sürerek sıkmış ve vidanın teki ancak motoru yerinden çıkarıp elektrikli kaynak ile çıkarılabildi...sanırım o sırada kablolarda bir sorun olmuş olabilirmi acaba

olabilir; kablolarda kopukluk olmuştur; beyin aracın şarj etmediğini algılamıştır; sonra kablolar temas edince düzelmiştir, dinamonun tesisatını; ve o kaynak yapılan bölgedeki kabloları da kontrol ettirin...

halilakel aracın iyi duruyor kazasız sürüşler
aküyü ölçtürmen gerek

op99v440hjtw3.jpg

teşekkür ederim...

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam baktırtcam..teşekkür derimmm sizlere

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Rölantide araç Çalışır vaziyette karanlık bir ortamda tavan lambasını açın eğer göz kırpma yapıyorsa şarj dinamonuzun elden geçme zamanı çok yaklaştı demektir...
aynı sorun benim başıma geldi ve belli bi zaman sonra lamba sürekli yandı araç şarjı kesti.Sonuç olarak diyot tablası değişti dinamonun temizliği yapıldı takıldı sorun giderildi.Diyot tablası yaz kış sürekli çalıştığındna aşırı ısınmakta.. yerde birikmiş sulara vs... sert girince sıcakken soğumakta ve zamanla çatlamaktadır...

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ilk çalıştırdığımda arabayı (araba soğuk sıcak farketmiyor) ekran ışıkları az bir soluk yanıyor gaza biraz basınca kendine geliyor..galina hep aynı sonuca gidiyor bu anlattıklarım:)

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar akü ile ilgili konu açıldığı için yeni konu açmayayım dedim.benimde bir sorum olacaktı:

hafta sonu aracımı kapalı garaja çektim 15 gün kullanmayacağım. akünün şarj göstergesine baktım siyaha dönmüş. yaklaşık 50-60 km yapmıştım ama yeterli olmamış sanırım. şarj ediyor mu diye motor çalışırken voltaj ölçümü yaptım 14.4 V ölçtüm. stop edince 12. 90 V ölçtüm. bir müddet sonra 12.5 vV a kadar indi. ampermetere bağlayıp kapılar açık ve kapalı iken çekilen akımı ölçtüm. kapılar açıkken 0,01 amper akım çekiyor. kapılar kilitlenince 0.1 amper akım çekiyor. bu durum bana tuhaf geldi. fikir verebilir misiniz? yapacağım birşey var mı?
şimdiden teşekkürler.