corsa cdti easytronic devir sorunu

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar!

Benim corsa c cdti easyronic aracım bazen ( her zaman olmuyor) ilginç bir sorun veriyor: seyir halinde iken vites değişimlerinde ( otomatik ya da manuel mod da iken farketmiyor) araç bağırmak suretiyle devir saati 3 lere 4 lere 5 lere fırlıyor birden !!( Yalnızca vites artışlarında oluyor) yani durum benim gaza aşırı yüklenmemle falan da ilgili değil.ben normal herzaman kullandığım şekilde kullanıyor oluyorum.bunu bir süre yapıyor..ama sanırım kontağı kapatıp aracı bir sonraki çalıştırmada sorun düzelmiş oluyor çoğu zaman.yetkili servise götürdüm test sürüşü yaptık orada tekrarlamadı bu sorunu dolayısıyla bir teşhis koyamadılar..daha önce de bu şekilde hiç bir şikayet almadıklarını söylüyorlar...Aynı sorunu yaşayan ya da konuyla ilgili tahmini ,önerisi olan var sa yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sımdı aracın yılı veya km sı fazla olsa sorunun bellı ancak daha kaç km dekı arac.. boyle vıtes degısırken o sırada bı boşluk bulup devır yukselıyor degılmı??

arf68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bi sorun benim eski arabamda vardı fakat düz vitesti araba.vitesi boşa attığımda devir aşağı düşmüyor oldugu yerde sabit kalıyordu.rolanti motorunda çıktı sorun.

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
kardeş sımdı aracın yılı veya km sı fazla olsa sorunun bellı ancak daha kaç km dekı arac.. boyle vıtes degısırken o sırada bı boşluk bulup devır yukselıyor degılmı??

araç daha sıfır..6 bin de...evet bir üst vitese geçişlerde oluyor..devir kendi kendine 4 lere 5 lere vuruyor...ilginiz için teşekkür ederim...bu arada bugün şıkışık trafikte ilerlerken fren kitlenmiş,basmamış..ablam öndeki araca vurmak zorunda kalmış!!!!! inanılmaz!! araç serviste şu anda!

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
en güzeli servise gitt.

iki kere gittim o devir sorunu yüzünden..serviste yapmıyorki meret..sanki anlıyor:D ..bir sorun yok diyor ,gönderiyorlar..

erayersoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin probleminden bende müzdaribim...eger bir sonuca ulaşabildiysen bana da yazarmısın. teşekkürler.