corsa D 1.3 cdt enjektör sıkıntısı

sinan_eses24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracım da 2 ay kadar önce hırlama 1500 dewire dogru titreme oluıyordu serwise götürdüm eskişehirde 2 hafta kadar beklettiler saolsunlar,we kullandıgım yakıttan oldugunu enjektörlerle falan alakalı oldugunu sölediler we kullanıcı hatası oldugunu garantiye girmedigini sölediler fakat ben yakıtı hep shell den alıyordum degiştirin opetten alın dediler ordan almaya basladım ama su an tekrar etti sorun yine hırlama we titreme yapıyor aynı sorunu yasayan arkadaslar weya cözümü hakkında bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sewinriim

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracım da 2 ay kadar önce hırlama 1500 dewire dogru titreme oluıyordu serwise götürdüm eskişehirde 2 hafta kadar beklettiler saolsunlar,we kullandıgım yakıttan oldugunu enjektörlerle falan alakalı oldugunu sölediler we kullanıcı hatası oldugunu garantiye girmedigini sölediler fakat ben yakıtı hep shell den alıyordum degiştirin opetten alın dediler ordan almaya basladım ama su an tekrar etti sorun yine hırlama we titreme yapıyor aynı sorunu yasayan arkadaslar weya cözümü hakkında bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sewinriim

kardeşim aynı sıkıntı var şuan araba serviste 4-5 gündür yatıyor. enjektörler değişecek ama şuan garanti kapsamından olma durumu var. fabrikayla yazışmalar var pazartesi belli olacak. inş yakıttan değildir yoksa 8000 lira gibi bir masraf çıkacak onuda yakıt aldığım yerle mahkeme yoluyla çözülmesi gerekecek:( yani çözüm enjektör değişimi ve sonrası sabit bir yerden yakıt alımıdır.

sinan_eses24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 8000 cok yüksek bi rakam insallah garanti kapsamına sokarlar , ben bu işi de anlayabişmiş degilim yakıtı aldıgımız yerler belliyken nasıil oluyorda kullanıcı hatası diyebiliyorlar sanki aldıgımız yakıtın içerig ini biz biliyoruzz

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell den kaynaklısa kesin karşılıyo başımıza geldi ama opeti bilmiyorm

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hep opetten alıyorum ama arada shelldende aldığım oluyor. çok stresliyim şu iş garantiden halledilsede rahatlasam.. 8000 gerçekten çok fazla düşük model corsa parası yani.

sinan_eses24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stres yapılmicak gibi degil az yaksın diye alınan bi arac kullanılan yakıttan ötürü böle bi masraf cıkarıyor yılda ne kadarlık yakıt alıyoruzki zaten,bende yarın yada salı götrcem bakalım bu sefer ne dicekler

oguzetuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtla alakalı sorunlarda olan müşteriye oluyor. hiçbir sonuç alamazsın. servsten al arabanı özel ustaya götür enjektörleri temizleyecekler. dışarıda 1 lira ise serviste 5 lira. 750tl verdim servise ustaya sordum en fazla 300tl ye işin hallolurdu diyor. servis enjektörleri değiştirmiyor temizlettiriyor..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlerin yakit ile ne alakasi varmis???? bozuk ise garanti kapsaminda yapmalari lazim..neye dayanarak yakit diyorlar??? pekii eksperte gösterirsek onlarda üterim hatasi derlerse??? bu kadar sacmalik olurmu..seni enjektörün akitiyorsa imalat hatasidir.onlara verirsin onlarda bosch yapiyorsa ona iletir masrafini alirlar bu kadar sacmalik da ancak bizim türkiyede ve servisde olur...adam sen al garantiden yap ödeyecek olan opeldir oda eger hata varsa bosch veya hangi firma ise ona yollar ama magdur müsteri olmaz ve müsteri sarsaklanmaz..o servisi buraya yazda kimse ondan araba almasin servise de gitmesin..bunu o servise söyle seni sikayet edecegim de ve git kardesim tüketici korumaya...

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan beklenen opelin(fabrika) servise enjektörleri garantiden değişitirin kararı yoksa zaten boscha gönderin diyecekler onlardan çıkan rapora göre olayın yakıt kaynaklımı yoksa garanti kapsamında yapılması gereken birşeymi belli olacak.o raporlada kimse mazotu aldığın yer ona ekşiyeceksin. serviste problem yok aslında gerektiği yerde müşteri için fabrika ile ters düştüklerini gördüm müşteri mağduriyetini önlemek adına.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektör ile yakıtın çok alakası var.Günümüz Avrupa emisyon standartlarını (euro standartları) yakalamak adına motorindeki kükürt miktarı her geçen gün düşünüyor.Akaryakıtın yağlayacı özelliğini ve kayganlığını veren içindeki kükürt ve fosfordur.Farzı misal kırsal motorindeki kükürt miktarı 2000 ppm yani 1 kg(litre değil kg) akaryakıtta 2000 mg kükürt bulunur.Euro'da 50 Shell'in yeni çıkardığı GTL'de ise 10ppm dir.Aracınız için öngörülen dışında bir yakıt kullanımı enjektörleri yakıt pompasını ve hatta rail yani rampa(enjektörlerin takılı olduğu boruya benzeyen parça) nın ucundaki regülatörü bile bozma riskini doğurur.Tabi bununla beraber aracın motor ömründeki kısalma istenmeyen siyah duman vs gibi extra durumlarlada karşılaşılabilir.

Saygılar...