Corsa D 1.4 Motor Yağ Kapağındaki Sıvı

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, için rahat olsun. O kremsi sıvıya astra F (98 model 1.4 ) aracımda alışığım. Bu seneye kadar kısa mesafe kullandığım için özellikle de kışın soğuk havalarda falan çok görürdüm. Her kullanımdan sonra da vaktim varsa evin önünde gelip yağ kapağını açar, buharın çıkmasını beklerdim. Yaşadığınız tedirginliklerin hepsini yaşadım. Her seferinde yağını, suyunu kontrol ederdim. Kaç farklı ustaya sordum.

Bu sene günde yaklaşık 33 km gidiş/33 km geliş olarak kullanıyorum ve o kremsi maddeye rastlamıyorum. Bu yönden içiniz rahat olsun. Selim abi zaten doğru açıklamayı yapmış.

esratilla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Hakan.Bugün tekrardan baktık ustayla birlikte tertemizdi :) Onun haricinde subaplardan gelen sesle ilgili iticilerden bahsetti usta ve beni kovdu :) Ses bu durumdayken değiştirmenin gereksiz olduğunu söyledi.Motorun üst bölümü sökülüyormuş ve rektifiye işlemleride olurmuş.Tam ümitsizliğe düşmüşken Opel sağlamlığını yine konuşturdu ve yüzümü güldürdü.
Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Selim Bey verdiğiniz bilgi doğrultusunda da bahsettiğiniz hortumları ve boğaz kelebeğini temizlettim.Aracın gidişi biraz daha düzeldi.Tekrardan teşekkürler.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm kardeş motor yağına su karışıyor onemli bir durum araca hakaret yaptırmış sin geçmiş olsun