Corsa D Benzin Göstergesi Çalışmıyor

milic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.2008 1.2 corsa d var bende.aracın benzin göstergesi bi türlü yükselmiyor.50 tllik benzin alıyorum hiç yükselmiyor.ama akünün kutup başlarını söküp takınca gösterge çalışmaya başlıyor ve normal gösteriyor.Kullandıktan sonra benzin azalınca ışık yanıyor ve tekrar benzin alıyorum,ibre yine yükselmiyor.akünün kutup başını söküp takınca tekrar düzeliyor.Acaba neden böyle oluyor.Cevaplarınızı bekliyorum

Saygılar

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergenin ışk seviyesinde geç yükseldiği doğru ancak ilk defa böyle bir şey duydum...

milic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergenin ışk seviyesinde geç yükseldiği doğru ancak ilk defa böyle bir şey duydum...

Benzin aldıktan sonra 100 km dahi yol yapsam gösterge en alt seviyede kalıyor.ama aküyü söküp takınca gösterge ışık tekrar yanıncaya kadar normal çalışıyor.sorunun ne kaynaklı olduğunu bi türlü çözemedim

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ilk defa duydum. Ya akü zayıf ve her söküp takmada kendini toparlıyor ya da ibre motoru takılı kalıyor elektrik kesip verince çalışıyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa D lerın bazı serılerınde bu problem var , bende de 20 TL lık falan aldıgımda naparsam yapayım azalıyor ve gostergeye yansımıyor , servis savunma olarak sunu soyledı ve guncel programını yukledı , min 3galon=s10 LT Benzın aldıgınızda gostergeye anında yansıma gerceklesecektır...
;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allahın ıznıyle LPG ye donecegım ıcın yemişim benzın ıbresını , kırmızıları oynasın i... :D