Corsa D hakkında (donanımda olmayan ışıklar yanıyor..!)

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Astra Gsi' satıp yeni Corsa D enjoy cdti 75bg araç satın aldım, 3000km'de dün aracıma binerken göstergede lastik basınç lambası zayıf şekilde yandı.(aracımda esp ve bu donanımla satın almadım), daha sonra kontağı kapattığımda park sensörü ışığı yandı.(aracımda fabrikasyon park sensörü bulunmamakta, ışığı normal parlaklıkta yandı), kapıyı açtığımda söndü, konu hakkında bilgisi olan var mı.?

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunla ilgili geçen çarşamba Erpaşa arabamı bıraktım, yapılan tespit sonucunda gösterge panelinin kısa devre yaptığı ve değişmesi gerektiği söylendi, parça sipariş verildi, araba bu şekilde kullanmak sorun olacağından serviste kalması gerekiyormuş, pazartesi teslimat yapacaklarmış, ayrıca aracımı bu sene temmuz başında sıfır almıştım, servis teslim alırken tavan tutacaklarının vidaları değişmesinin gerektiğini söyledi, fabrikasyon vidasında değişikliğe ihtiyaç varmış bilginize,

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bilgiyi verdiğiniz iyi oldu. Bende servise sorayım bu parçaların değişimi varmı diye.

Keşke sabah okusaydım bu mesajı, aracımı öğleden sonra servisten aldım. :(

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz uzun ama 1.5 aylık arabada kimsenin başına gelmez inşallah

Cumartesi günü aradılar, aracınız hazır teslim alabilirsiniz..10:30'da gittim, kadranların bulunduğu kısmı değiştirdik dediler, kontrol ettiğimde gösterge camının içinde parmak izleri vardı, ayrıca göstergenin üzerindeki (gölge sağlayan siperlik) plastik sallanıyordu, showroom'a gidip sıfır araçları kontrol ettim, sallanma yoktu, tekrar kontrol etmelerini istedim, 45 dk sonra geldi araç %50 düzelme vardı parmak izi düzelmişti, ama mika camın içeriden ve dışarıdan çizmişler, olmamış dedim, ve tekrar servise(aşağı) gönderdim, 30 dk geçtikten sonra daha beter edip geldi, değişen parçayı istedim, yedek parça 15dk sonra geldi, bunun üzerindeki gösterge camını söktüm ve takın dedim, 15 dk sonra geldi araç, ama siperlik olan gösterge üstü kapak tekrar sallanıyordu, tekrar gönderdim, araç son kez geldi, kısmen düzeldi, tırnaklı yapıda olan parça hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak tabi saat 13.30' da işlem bitti, 3 saat serviste yapılan işlemi bekledim..bu arada aracın koltuğundan sesler gelmeye başladı, yakında servis yolları gözükecek.....