Corsa D - K&N Filtre

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 Corsa D'me K&N 57-0663 model acik hava filtresi taktim ancak daha gaza fazla basma sansim olmadi, sadece sesini gorebildim. Acaba kullanan arkadaslar var mi? 1.4 Corsa D'de kac HP kazanc saglar bilgi ariyorum da. Bir de acaba bunu kullanmak yasak mi? Yani muayneye orjinalle gitmem gerektigini biliyorum da, polis falan cevirir mi??

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dyno'da kazanc verirmi peki hocam? =D hani psikolojik olarak bence araba 150HP oldu da, onemli olan gercekler =D birde yasal olup olmamasi tabii

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cold air sistemle alabilirsin

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 ile 7HP sonucunu arastirdim, sorusturdum ve sonunda ogrendim. acaba yasal mi?

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende cold air intake var muayeneden geçtim hatta tüv deki elemanlar muayene sırasında sürekli gaza bastılar zevkine hööört hööört...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş açık hava filtresinden performans alman için soğuk hava ile beslemen gerekir.Bunu sağlaman içinde kit kullanman lazım.
Fakat bu haliyle bile araca belki 2-3 hp katabilir , aracın hava girişinin rahat olduğu bir sistemde çıkış kısmıda rahat olması lazımdır susturucuları rahatlatman gerekir , fakat abart eksoz şeklinde böğüren bir son susturucu yerine eksoz gazınının rahat ve daha az sesli çıkabileceği sistemi oluşturmalısınki aracın asıl çiğerinin sesini alabilesin , bunlardan sonra +5 hp şeklinde güç alırsın .

Fakat tüm bu uygulamalar bile aracın mevcut yazılımı ile istenilen düzeye ulaşmaz , aracın ecu suna oluşturduğun performans sistemi ile tam uyumlu şekilde , yazılım atılması gerekir işte ozaman , en ucuz ve en güzel performans modifiyesini tamamlamış olursun .

Şu an benim aracım astra f de , dediklerimin hepsi mevcut dinamometreye çıkartmadım , fakat en az + 13 hp aldığımı düşünüyorum .

Açık hava filtresi ile veya kiti ile Tüv den sorunuz geçersin hatta yukardaki arkadaşın dediği gibi , aracının gazına sonuna kadar basıp ses dinlerler.

Poliste aracına ceza falan kesemez , çünkü ses ciğerden geliyor:D

Son düzenleme:

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ciger sesine ceza yoksa oley =D cunku ses ciksin diye surekli dusuk vites yuksek devir suruyorum =D 70km'de bile selektor gerekmeden direk yol aciyorlar sol seritte =D

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de güzel bir filtre almam lazım kardeşim sen nerden kaça almıştın?