Corsa - Dizel Partikül Filtre Uyarısı

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, bu forumdaki ilk konum, konuyu açmadan önce arama yaptım ama yeterli derecede tatmin edici bilgi edinemedim. Bugün araç ile ailecek mangala gittik ayıptır söylemesi dönüşte bir yere uğradım aracı 5 dakika kadar bir süre stop ettim.Daha sonra tekrar çalıştırdım birden partikül filtre uyarısı aldım yakıtı her zaman shell'den alırım. Aracı devirli kullanırım genelde ama neden böyle oldu anlayamadım yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim... Şimdiden teşekkürler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anormal bir durum yok. DPF'li bütün araçlarda olan birşey.

Uyarı çıkınca, temizleme bitene kadar arabayı biraz devirli kullanarak devam edeceksiniz.

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anormal bir durum yok. DPF'li bütün araçlarda olan birşey.

Uyarı çıkınca, temizleme bitene kadar arabayı biraz devirli kullanarak devam edeceksiniz.

Teşekkür ederim... ilk defa böyle bir durum ile karşılaştığım için ne yapacağımı bilemedim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen anlık tüketim atıyorum 0.4 sabit iken 0.7 0.5 0.6 gibi değişkenlik gösterir ise bilin ki dpf temizliği yapıyor araç. Genelde kaliteli mazot ve devirli kullanın dpf dolmasın.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantide Anlik tuketim gösterir. Ama sizde sanrm yol bilgisayarı yok ise fark edemezsiniz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam ışık yandığından sönene kadar 2000 devirin altına inmeyin diyordu kitapçıkta

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DPF ye dikkat edin yoksa sonu yüksek rakamlarla acı biter

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lamba yanıp sönüyordu ilk olarak o dpf uyarısını bilgisayar yöntemiyle sıfırlattım.Daha sonra otobanda biraz temizlenene kadar garanti olsun diye yüksek devir 3000 - 4000 arası gittim şuan çok bir sıkıntı yok ama %70 dolu olarak gözüküyor normal de araba rölanti de çalıştığı zaman devir saati göstergesi 0'da olması lazım benimki dolu olduğu için 10'da gözüküyor kalkışlarda biraz geciktiriyor beni onu da dpf tamamen söküp temizlendiği zaman düzelir diye umuyorum.