(corsa eco flex CDTI ) vs (vw polo TDI)

SİZDE HANGİSİ ?

• OPEL CORSA ECO FLEX 1.3 CDTİ 95 HP

Oy: 30 57.7%
  • VW POLO TDI 1.6 TDI 90 HP

Oy: 22 42.3%

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL CORSA ECO FLEX 1.3 CDTI 95 HP : 38.7 bin TL

VOLKSWAGEN POLO 1.6 TDI 90 HP: 37.5 BİN TL

Sayın arkadaşlar iki araç arasında en donanımlı modellerden yaptığım karşılaştırma fiyat ve motor seçenekleri olarak yukarıdaki gibidir.
Siz olsanız hangi sebebe dayanarak , hangi aracı seçersiniz değerli görüşlerinizi bekliyorum. araç alındığı taktirde uzun süre satılmayacak şekilde kullanılacak (4-5 sene)
YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM .

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çok öz bir şekilde yaklaşıcam corsa nın kasa ağır yığılır 1.3 motordan dolayı
polo o kasaya 1.6 dizel motor uçar kaçar :D
1.3 motor kendini kanıtlamış çok sağlam bir makina
1.6 vw dizel daha kusura bakmasınlar şöyle 150 bin km devirenlere bakmadan pek yanaşmam
corsa nın iç hacimi iyidir yeterlidir sınıfına göre çok
polo yu bilmiyorum
donanım olarak corsa mı polo mu deseler corsa nın dolusu çok oyuncagı var doğru ama polo nun dolusuda doludur pek aşagı kalcagını sanmam
yakıt konusu:
ş.içi de ş.dışı da corsa daha az yakar bence

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerek tasarım, gerek işlevsellik, gerekse konfor olarak corsa derim.Beyaz polo test etmiştim.Motor gürültüsü fazla, içi bana çok dar geldi.Bunun yanında arka camlar çevirmeliydi :) Tabiki corsanın yeni nesil cdti teknolojili motorunun olması ve vergi avantajı da durumu corsa lehine çeviriyor.Önden görünüşüne aldanıp polo demeyin bence...

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam polodakide yeni nesil bir motor diye biliyorum 1.6 tdi litre 90 hp, ve opel corsalarında arka camları elle çevirmeli , karar vermek güç. yol tutuş ve performansları hakkında bilgi edinmek gerekiyor.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam polodakide yeni nesil bir motor diye biliyorum 1.6 tdi litre 90 hp, ve opel corsalarında arka camları elle çevirmeli , karar vermek güç. yol tutuş ve performansları hakkında bilgi edinmek gerekiyor.

Benim kullandığım baz versiyon olabilir tam bilemiyorum ama yakın akrabamızdaki corsada arka camlar otomatik.Yol tutuş konusunda ise poloyu zorlayamadım ama corsanın go kart aracı gibi yol tuttuğunu biliyorum :)

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka camları otomatik corsa d mi var türkiyede :S varsada 2-3 falanmı yani ney yurtdışında vardır o:S

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende polo alacağım 1.6 tdi uzun süredir fiyatın düşmesini bekledik ama söylenenlere göre 1 zam daha gelecekmiş ama gönül bir kere sevdi onu yapacak birşey yok zaten şu anda kapora verince 2 aya yakın aracın gelmesini beklenen sürede aracın fiyatı insede çıksada etkileniyoruz senelerdir opel kullanıyoruz 1999dan beri astra f 2008den beri astra h açıkcası astra f de sorun yaşamadık ama astra h de ilginc sorunlar çıktı opelden soğumama nedne olan tek araç astra h sedandı yeni gelen corsaya geçen hafta showroomda baktım yüksek beklentilerim yoktu ama hayalkırıklığı oldu belkide bu genel anlamda tüm otomobil firmalarında var türkiyeye ek özellik gönderilmiyor corsanın internette gördüğüm ön gögus tabanı ile showroomdaki full corsanın gogus malzemesi farklıydı polodada 1.2tdi ile 1.6tdi oluşan donanım farkından dolayı plastik malzemesi farklı diye biliyorum ve işin ilginc yanı polo 1.6 tdi de sis farı ve park sensörüde opsiyonel olarak sunuluyor eksileri artıları kafanızda değerlendirin en önemliside kullananlarada sorun ankette oyumu polo'dan yana kullandım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eco flexler cosmo olansa polonun en dolusu 37 bin tl değildir corsayla aynı özellikleri eklersen opsiyonlardan fiyat dahada artyor bide corsanın vergi avantajıda var

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben corsanın fiyatının daha uygun olacağını düşünerek ankette corsayı işaretledim ama rakamları görünce fikrim değişti. neden polo;

1- motor
2- servis
3- malzeme kalitesi

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu fiyata astra classic 1.3 cdti 90 hp alınır corsa ve polo ile arasında 1250 tl oynuyor.