Corsa hakkında görüşleriniz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle corsa ve otomatik ise rampalarda aracın bayıldığı yönünde çok yorumlar okudum. Zaten araç otomatik olunca biraz hantallık oluyor. Artısı artık motor konusunda çok geri de kaldı opel 1.4 araç agresif bir kullanım tarzı ile 10 Litre benzine bana mısın demez...

Artık kasadan ziya de atik motorun ve yakıtın hakkını veren teknoloji olmaz ise olmaz. İ35 11 litre yakarken bu kadar küçük bir aracın 9 litre yakması saçmalık.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj da sol tarafta yuva var ondan mı bahsediyorsunuz ?
Aktif değil mi ?

Bagajda soldada yuva var belki paralel çekilebilir oraya ama benim nahsettiğim içteki orta kapı direklerinin alt kısmına doğru yuva yerleri var. Yani ön emniyet kemerlerinin direklere bağlantı alt kısmı civarı. Ayak aydınlatması için sanırım.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bagajda soldada yuva var belki paralel çekilebilir oraya ama benim nahsettiğim içteki orta kapı direklerinin alt kısmına doğru yuva yerleri var. Yani ön emniyet kemerlerinin direklere bağlantı alt kısmı civarı. Ayak aydınlatması için sanırım.

Bagajdaki yuvanın içinde ampul yok anladım ben ?
Orta direklerde yer belli ama kapalı, ön ayak aydınlatma-torpido gözünde yerler mevcut. Direk yuva alınıp takılabilir fakat tesisatı yok. Aydınlatmaları aktif edip kullanan bir kaç arkadaş var forumda.

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Az yakıt için LPG taktırmalısınız.
-Bagaj aydınlatması için yuva var ama lamba yok. Nette oraya orjinal gibi switc' li yapanlar var. LAmba servisten temin ediliyor bildiğim kadarıyla.
-Arka tavan kısmı için ayrıyetten orjinal servislerde tavan lambası var, aynı öndeki gibi.

Yani bütün aydınlatmalar için extra orjinal lamba var. Hatta yurtdışı bir sitede iç kapı direğinin alt kısımında yeri olan ve orada lambası yanan bile gördüm. Bizdekiler biraz boş donanım :)

Bagaj aydınlatması var ama yetersiz, sadece kendini aydınlatıyor, yüksek voltajlı bir lamba eklesek iş görür mü acaba.

Ayrıca torpido ve arka kısımda lamba olmamasını çok yadırgadım, her ikisini de serviste yaptırabilirim sanırım yazdığınıza bakılırsa?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bagaj aydınlatması var ama yetersiz, sadece kendini aydınlatıyor, yüksek voltajlı bir lamba eklesek iş görür mü acaba.

Ayrıca torpido ve arka kısımda lamba olmamasını çok yadırgadım, her ikisini de serviste yaptırabilirim sanırım yazdığınıza bakılırsa?

araç hayırlı olsun torpido için astra h torpiido lambası alacaksınız benimkinde tesisat vardı 2011 enjoyda ama sizinkini bilmem zaten anahtarı üzeride olması gerek araca alışınca espli corsanın tadı başkadır virajlarda milletin ağzını açık bıraktırırsınız:)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
araç hayırlı olsun torpido için astra h torpiido lambası alacaksınız benimkinde tesisat vardı 2011 enjoyda ama sizinkini bilmem zaten anahtarı üzeride olması gerek araca alışınca espli corsanın tadı başkadır virajlarda milletin ağzını açık bıraktırırsınız:)
Gene de ESPye güven olmaz diyerek ekleyeyim elektronik sistem neticede ve aracın esas yol tutuş kabiliyetinin dışında bir özellik :) herhangi bir elektronik arızada ESPye güvenerek yapılan dönüş Son dönüş olabilir

Kamu spotunu okuduğunuz için teşekkürler :D

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün servisten bir vatandaşla konuştum, boya koruma yapmanızı şiddetle öneririm dedi araba siyah olduğu için, motor, jant ve komple dış kaplama 250 tl dedi, ne dersiniz gerekli ve normal bir fiyat mıdır, kampanya varmış.
ayrıca araç lambalarını servisler biz yapmıyoruz dedi iş başa düştü yani :sopa: önerileriniz var mıdır nasıl yapabiliriz.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya koruma kesinlikle yaptırın. Biz alican ile benim beyaz arabaya daha yeni yaptık.
Özenle bakmama rağmen sırf yüzeysel çizikler için muhabbetle beraber yaklaşık 6 saat uğraştık ama güzel oldu. Servisin ne malzemeler kullanacağı bilemediğimden dolayı fiyat hakkında yorum yapamam maalesef.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dilegimle.

Aydınlatma konusunda ise orj ayak aydınlatmaları için= http://www.opelim.net/forums/opel-sohbetlerimiz/98683-corsa-d-icin-ayak-aydinlatmasi.html
Ayak aydınlatması ıcın bir tamamen orj. parçası ile yapımı (100TL) , birde yan sanayi parça ile yapımı (11TL) , aynı konu içinde anlatılmaktadır.
Kendi aracımda 11 TL ye mal ettigim beyaz ışık veren ayak aydınlatmalarını bir yıldan uzun suredır kullanmaktayım.

Tavan aydınlatması için ise şu ledleri kullanıyorum= http://www.aliexpress.com/snapshot/6205025796.html

İnanın bana arka koltuklar dahi apaydınlık oluyor :)

Opelin en buyuk sacmalıklarındn bırısı olan torpido ışıgı olmaması ise çakmaklıktan çekilen bir kablo ufak bir şerit led ve kucuk bir switch ile halloluyor bana maliyeti 2-3 TL civarında bişey olmuştu 2 yıldan bu yana sorunsuzca kullanıyorum.
Switch şoyle birşey http://www.robotokulu.com/shop/img/p/46-87-large.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Gene de ESPye güven olmaz diyerek ekleyeyim elektronik sistem neticede ve aracın esas yol tutuş kabiliyetinin dışında bir özellik :) herhangi bir elektronik arızada ESPye güvenerek yapılan dönüş Son dönüş olabilir

Kamu spotunu okuduğunuz için teşekkürler :D

tam olarak yol tutuş kabileyeti dışında demek yanlış olur çünkü iki arkadaşız onun ki espsiz benimki espli araç aynı yıl aynı gün üretimli lastikler aynı marka ve tarihli kmlerde 100 200 km fark var benim girdiğim viraja o girdi mi imana geliyor:)küçük hataları telefi ediyor ama büyükte affetmez biz motorcuları tabiriyle tükürür atar bir yere:)

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dilegimle.

Aydınlatma konusunda ise orj ayak aydınlatmaları için= http://www.opelim.net/forums/opel-sohbetlerimiz/98683-corsa-d-icin-ayak-aydinlatmasi.html
Ayak aydınlatması ıcın bir tamamen orj. parçası ile yapımı (100TL) , birde yan sanayi parça ile yapımı (11TL) , aynı konu içinde anlatılmaktadır.
Kendi aracımda 11 TL ye mal ettigim beyaz ışık veren ayak aydınlatmalarını bir yıldan uzun suredır kullanmaktayım.

Tavan aydınlatması için ise şu ledleri kullanıyorum= http://www.aliexpress.com/snapshot/6205025796.html

İnanın bana arka koltuklar dahi apaydınlık oluyor :)

Opelin en buyuk sacmalıklarındn bırısı olan torpido ışıgı olmaması ise çakmaklıktan çekilen bir kablo ufak bir şerit led ve kucuk bir switch ile halloluyor bana maliyeti 2-3 TL civarında bişey olmuştu 2 yıldan bu yana sorunsuzca kullanıyorum.
Switch şoyle birşey http://www.robotokulu.com/shop/img/p/46-87-large.jpg

benim konuyu nerede buldun ben aradım bulamadım geçen:)