Corsa mi Hyundai i-20 mi?

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
bence corsa kat kat üstün bi araç. hani su çinden gelen telefonlar varya corsayla i-20 oyle. orjinalden şaşma derim

MakaslaKosanAdam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım i20 aldı 15 gün önce, sadece vitesini ( mekanik değil sanırım, aşırı yumuşak ve sessiz ) katlanabilir aynası ve iPhone-iPod için bağlantı noktası olmasını (sadece ses değil, ekranda çalan şarkıların ismi gözüküyor ve şarkıları / listeleri kontrol edebiliyorsunuz ) beğendim.

SYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla corsa güzel araç ama i20 kullandım geçende iç ve dış tasarım olarak o da pek fena değil araç gayet yumuşak .Ama yinede corsa göze ve kulağa :) daha hoş geliyor.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i20 hakkında bir şey diyemem ama corsa şu ama kadar bizi üzmedi :)

Ben corsa tavsiye ederim hatta dizel olursa çokta güzel olur :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
vergi olarak çok avatajlı 200 tl birinci 200 tl ikinci taksiti toplamda 400 tl ödedim ben ayrıca performasn olarakta üzmez düz yolda çok rahat 185 görüyor 1300 ccye göre iyi yakıt olarakta üzmüyor 20 tlye sürüş tarzına bağlı olarak 120 km gidbiliyorum biraz devirli kullanırsam 105 civarı ediyor şehir içi tabi bu değer

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kargadan başka kuş tanımam,tabiki Corsa...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzenime i20 aldık , araçta ESP'den sunroof'a , USB-Aux'dan , otomatik katlanan yan aynalara , kol dayamasına ne ararsanız var,ve Corsadan daha uygun fiyata. Donanım olarak Corsa'dan fazlası var,aşağı kalır yanı pek yok.

Direksiyon çok yumuşak,özellikle şehir içinde Corsa'dan daha rahat oldugunu söyleyebilirim.Genel anlamda malzeme kalitesi iyi,fakat işçilik arasında çok olmasada fark var. Özellikle kapı kapanma sesisnden bunu anlayabiliyoruz. Gaz tepkisi çok geç gibi geldi bana. 100 hp olmasına rağmen gitmiyor gibi benim 90 hp ile kıyaslayınca,tabi benzinli-dizel tork farkını da katmak gerek tartışmaya. Direksiyonu varsa mutlaka deri seçilmeli çünkü kauçuk olan ergonomik olsa da eli acıtıyor. Bunun dışında keşke sunroof açıldıgında mekanizması içerden görünüyor olmasaydı (vidaları vs.)

Sayabileceğim başka eksik bir yönü yok,bence cok ideal bir otomobil. Fakat tabiki Corsanın sürüş karakteristikleri ve kalitesi daha yüksek.****

*** Not : Bu karşılaştırma i20 baz donanım ile Corsa sport arasında yapılmıştır. Şasi farkı , spor süspansiyon , donanım farkı vs bariz vardır. Essentia Corsa ile kıyasladıgımızda şahsi fikrim i20 daha iyi.

secebay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai de kullandım ve şu an opel kullanıcısıyım kesinlikle opel...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir hyundai kullanıcısı olarak opel corsa diyorum