Corsama vurup kaçtılar - KASKO???

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.Umarım kısa sürede halledebilirsin.İşin sinir bozan kısmı hasarsızlığın aptalca birşey yüzünden gidecek olması.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

Arkadasım plakasını almışlar dıyorsun plakandan adres hemen çıkar.

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün vuran kadın ifade vermiş bakın ki, o vurmamış. Polise o şekilde ifade vermiş, kaskocuya sordum, tanığın ve vuranın ifadelerini de istedi, şimdi otobüse atlayıp 2 saat yol gidip geleceğim, ifadeleri almak için, daha sonra kasko şirketlri ya anlaşıyormuş, yada dava falan oluyormuş...Hasarsızlığımın durumu ona göre belli olcakmış?!!

Son düzenleme:

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada kasko şirketim Anadolu.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşı tarafın tam kusurlu oldugu durumlarda kasko hasarsızlık indirimi bozulmaz diye biliyorum ben...
bu arada ben yapmadım dese de sen aracına tedbir koydurt trafige cıkamasın hatta polis parkına cekilip inceleme yapılsın...boya sıyrılmasıdır renk atmasıdır senin kaportanda boya izidir falan incelensin... sen bu ayıbı ortbas etmelerine izin vermemek için bir avukat tut hemen daha sonra da manevi tazminat davası da acarsın...bilirkişiler araçları inceler bir sonuca ancak mahkeme kanalı ile varırsın... şahitlerin de varmış...ayrıca cevrede banka kuyumcu benzin istasyonu vs guvenlik kamerası varsa onu da deili olarak kullandırttırabilirsin... muhtemelen mehkeme acınca kadın geri adım atar...uzlaşma toplantısında halledersiniz olayı... bagırarak cagırarak bir yere varamazsın yargı yoluna basvurmanı tavsıye ederim... unutma dava esnasında yapılan tum masraflar kusur oranında ıkı tarafa da paylaştırılır... tam kusurlu cıkarsa herseyi oder karsı taraf...

Son düzenleme:

powersami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güneş sigortaydı

hangi firma sizinki,
benimkine park halinde çaptılar polis raporu kesin lazım dedi servis
o raporu alana kadarda çatladım
ama kasko ind bozuldumu onu sormadım:(
benimki güneş sigortaydı fakat hasarım araç değerinin %5 ini geçmediği için kaskom bozulmamış...

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada arkadaşlar,

daha önce konusu geçti belki ama , bende o matbu evraklardan yok kaza anında...o evrakların bulundurulması da mı mecburi artık? yoksa kaza anında polis cagırınca bi de ordan mı ceza yazacak bize....yeni sistemi anlatırmısınız biraz?

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemi bildiğim kadarıyla anlatayım:

Tutanak zorunlu değil ama maddi hasarlı kazalarda çile çekmemek için tutanağı doldurup kaza fotoğraflarını çekip isteyen istediği yola gidiyor. Anlaşmazlığı eksperlerin tespitiyle sigorta şirketleri hallediyor.

Eğer sekizde sekiz kusursuzsanız kazanın arabanızda oluşturduğu masrafı karşı tarafın trafik sigortası ödüyor.

Diğer türlü kusur oranına göre değişen oranda kaskonuz bozulabiliyor.

Kaskonun bozulmaması için bazen şirketler hasar koruması uyguluyor ve genel oran yüzde beş yani yirmi milyarlık bir araba için bin liraya kadar olan masrafları kasko karşılıyor ve hasarsızlığınıza dokunmuyor.

Güzel birşey mesela ben 50lira fazladan verip iki kere korumaya sahip bir kasko sözleşmesi yaptım. Tavsiye de ederim.