çözümü bulundu sanırım ustalar yardım

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM SONUCA ULAŞAMAMIŞTIM YAZDIGIM MESAJI ŞUYDU:
Corsa 1.4 16 gls 2000 model aracımda stop etme sorunu ile memleketimde gittiğim özel serviste boğaz kelebeği temizliği yapıldı,onlar yapılırken buji ve buji kablosuda değişti buji ve kabloları orj.gm marka.araç toplanırken manifoltun içine düşürülen 1 somun yüzünden manifolt kople sökülüp yeniden contası takılıp işlemler bitti.herşey iyi güzel stop etme sorunu gitti ama bu sefer 2 sanıye marş ile çalışan araç geç çalışmaya başladı devir ilk çalıştırmada 800-600 araları düşüyor gaz verince 2000 1500 takılı kalıyordu.eskişehirde bir ustaya götürdüm yağ yag filtesi değişti sorun devam etti egzozdan ses gelıyordu egzoz tıkanmasından olabılır dedıler egzozlar kople değişti yine aynı benzin filtresi dediler benzin filtresi ve pompası değişti malum aynı, yagı değiştiren ustaya aksam uzeri bıraktım ertesı gun ögleyın aldım oksıjen sensorunu ve ısı sensorunu değiştirmiş araç biraz düzelir gibi oldu.
şimdi sorun sogukta araç zor çalısıyor sabhları fılan ama yol alıp bıraz ısınınca stop edip tam sogumadan tek seferde alıyor ama soguyunca yenıden 2. Marş denemesinde yada 1. De uzun suren deneme sonrasında çalısıyor artık araçtan sogudum.lpg var araçta.konu hakkında yardımcı olabılecek kişiye hayır duamı eksık etmıyecegım.2 aydır giden paramın haddi hesabı kalmadı. saygılarımla...

BUGÜN GİTTİĞİM BİR USTA 3 KURUŞLUK TRAŞI 5 KURUŞA DÜZELTİRİZ DEDİ:)
ARABANIN ÇALIŞMASINA BAKTI CİHAZA BAĞLADI VE İLK ÇALIŞTIRMADAKİ HAFİF BENZİN KOKUSUNU ALDI SONRA BU ARACIN İLK ÇALIŞTIMDA HAVA BENZİN KARIŞIMDA SORUNUN OLDUGUNU SÖYLEDİ 15/1 KARIŞIM OLACAKKEN 15/2 OLUYOR DEDİ VE EKLEDİ BU ARACIN MANİFOLTU SÖKÜLDÜĞÜNDE SANIRIM İYİ BİRŞEY YAPILMAMIŞ ÇÜNKÜ MANİFOLT ÖĞLE SÖKÜLMEZ SİLİNDİR KAPAĞI AÇILIR VE O ŞEKİL SÖKÜLÜR SOMUN KAÇIRAN USTA BUNU GÖZE ALAMAYIP KENDİ HATASI YÜZÜNDEN BU KDR MASRAFI GÖZE ALAMAMIŞ DEDİ ÖNCE EGR Yİ SÖKER Bİ TEMİZLERİZ DENERİZ AYRICA BENZİN KOKUSU NERDEN GELİYOR ONU İNCELERİZ OLMAZSA SİLİNDİR KAPAĞINI SÖKERİZ MANİFOLTTA ATIKLIK YADA GEVŞEKLİK VARDIR ÇÜNKÜ O ŞEKİL SÖKEN KİŞİ BÜYÜK HATA VE BÜYÜK UĞRAŞ VERMİŞTİR AYRICA CONTA BELKİDE SORUNLUDUR BUNU SÖKÜP ADAM AKILLI BAKIP ANLARIZ DEDİ MASRAF 700-800 ARASI OLUR EN KÖTÜ İHTİMALDE DEDİ SİZCE NE YAPMAM LAZIM YARDIMMM.....

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM SONUCA ULAŞAMAMIŞTIM YAZDIGIM MESAJI ŞUYDU:
Corsa 1.4 16 gls 2000 model aracımda stop etme sorunu ile memleketimde gittiğim özel serviste boğaz kelebeği temizliği yapıldı,onlar yapılırken buji ve buji kablosuda değişti buji ve kabloları orj.gm marka.araç toplanırken manifoltun içine düşürülen 1 somun yüzünden manifolt kople sökülüp yeniden contası takılıp işlemler bitti.herşey iyi güzel stop etme sorunu gitti ama bu sefer 2 sanıye marş ile çalışan araç geç çalışmaya başladı devir ilk çalıştırmada 800-600 araları düşüyor gaz verince 2000 1500 takılı kalıyordu.eskişehirde bir ustaya götürdüm yağ yag filtesi değişti sorun devam etti egzozdan ses gelıyordu egzoz tıkanmasından olabılır dedıler egzozlar kople değişti yine aynı benzin filtresi dediler benzin filtresi ve pompası değişti malum aynı, yagı değiştiren ustaya aksam uzeri bıraktım ertesı gun ögleyın aldım oksıjen sensorunu ve ısı sensorunu değiştirmiş araç biraz düzelir gibi oldu.
şimdi sorun sogukta araç zor çalısıyor sabhları fılan ama yol alıp bıraz ısınınca stop edip tam sogumadan tek seferde alıyor ama soguyunca yenıden 2. Marş denemesinde yada 1. De uzun suren deneme sonrasında çalısıyor artık araçtan sogudum.lpg var araçta.konu hakkında yardımcı olabılecek kişiye hayır duamı eksık etmıyecegım.2 aydır giden paramın haddi hesabı kalmadı. saygılarımla...

BUGÜN GİTTİĞİM BİR USTA 3 KURUŞLUK TRAŞI 5 KURUŞA DÜZELTİRİZ DEDİ:)
ARABANIN ÇALIŞMASINA BAKTI CİHAZA BAĞLADI VE İLK ÇALIŞTIRMADAKİ HAFİF BENZİN KOKUSUNU ALDI SONRA BU ARACIN İLK ÇALIŞTIMDA HAVA BENZİN KARIŞIMDA SORUNUN OLDUGUNU SÖYLEDİ 15/1 KARIŞIM OLACAKKEN 15/2 OLUYOR DEDİ VE EKLEDİ BU ARACIN MANİFOLTU SÖKÜLDÜĞÜNDE SANIRIM İYİ BİRŞEY YAPILMAMIŞ ÇÜNKÜ MANİFOLT ÖĞLE SÖKÜLMEZ SİLİNDİR KAPAĞI AÇILIR VE O ŞEKİL SÖKÜLÜR SOMUN KAÇIRAN USTA BUNU GÖZE ALAMAYIP KENDİ HATASI YÜZÜNDEN BU KDR MASRAFI GÖZE ALAMAMIŞ DEDİ ÖNCE EGR Yİ SÖKER Bİ TEMİZLERİZ DENERİZ AYRICA BENZİN KOKUSU NERDEN GELİYOR ONU İNCELERİZ OLMAZSA SİLİNDİR KAPAĞINI SÖKERİZ MANİFOLTTA ATIKLIK YADA GEVŞEKLİK VARDIR ÇÜNKÜ O ŞEKİL SÖKEN KİŞİ BÜYÜK HATA VE BÜYÜK UĞRAŞ VERMİŞTİR AYRICA CONTA BELKİDE SORUNLUDUR BUNU SÖKÜP ADAM AKILLI BAKIP ANLARIZ DEDİ MASRAF 700-800 ARASI OLUR EN KÖTÜ İHTİMALDE DEDİ SİZCE NE YAPMAM LAZIM YARDIMMM.....

Sizde katalizor dagılması sezdim aynı sorun bızdede vardı 3.000 devirden yukarı cıkmıyordu araba geç çalısıyordu servıs motor atılacagını soyledı kaliteli bi ustaya gittim 100 tl ye katalızoru bosalttı kelebeklerı fılıtrelerı falan temızledı :) olay cozuldu tek problem katalızor baska bişey degıl evınızın onunde bıle katalızoru bosaltabılırsınız ;) cok basıt birsey... Takım cantanız varsa eger arabanızın sadece on tarafını kaldırıp altına takozunuzu koyun anahtar takımı vasıtası ıle manıfolut sökün altından egzost baglantısınıda cıkarın cok basıt ve katalızor elınıze gelıcektır zaten (orda sensor var ıstersenız kesın kablodan tekrar bantlarsınız ,ıstersenız anahtarla cıkarın ;) sonra içini eger dagılmışsa toz parçaları dokuluyorsa içine uzun tornavıda sokup ıcını parcalayıp içini bosaltın ve tekrar herseyı yerıne takın :) sorununuz duzelıcektır ;)
Not : Katalızoru soktukten sonra arabanızı calıstırın ve gazı kökleyın eger 7.000 devıre cıkıyorsa sorunun katalızorden oldugunu anlarsınız bu arada korkmayın aracınız kükreyecektir :D ;) Katalızor dedıgım sey havayı temızleyen arı petegı benzerı manifoltta bulunan yag fılıtresıne benzıyen yuvarlak bi kutu ;)

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın boğuk çalışıyordu bu arızlarla uğraşırken egzozcu kople değiştirdi katalizörü söktük yerine katalizorun yerıne takılan bır boş kovan taktı ki aracım benim sadece motor sogudugunda gec çalışma problemı var bu halıyle devır kesıcıye cok hızlı ulaşıyorum 200 km/h yi gordum:)geçenlerde 2011 poloyla yarıştık polocu iptal oldu.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.ustaların gazabına uğramışsınız.ben olsam önce manifolt u sağlam bir usta bulup söktürüp düzgün bir biçimde tekrar taktırıp öyle bakardım.sorun devam ederse eğer diğer seçeneklere geçin en azından artık oradan şüphelenmemiş olursunuz

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın boğuk çalışıyordu bu arızlarla uğraşırken egzozcu kople değiştirdi katalizörü söktük yerine katalizorun yerıne takılan bır boş kovan taktı ki aracım benim sadece motor sogudugunda gec çalışma problemı var bu halıyle devır kesıcıye cok hızlı ulaşıyorum 200 km/h yi gordum:)geçenlerde 2011 poloyla yarıştık polocu iptal oldu.

2.000 devırde takılıyor demıssınızde o yuzden yanlıs anladım heralde

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ustalardan çektim hepsine aynı sorunu anlatıyorum hepside başka şeye yonelıyor ve olmuyor parçada kalıyor bu kdr masrafa bu kadar derdi motor yaptırsam koymazdı.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

takılı kalıyor evet sogukken arada vıtes değişiminde bugun ku usta kopresor sogukta azalıyor yakıt dengesını duzeltemıyor ondan diyor ya ne kdr dogru bilemedim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar olur detirtecek cinsten :) yağ değişmesi ile ne alaka? geriye ne kaldı rektefe mi?
la havle...
şimdi önceki yazında ben sana ya egr açık kalıyor yada yüksek devirde kalması rolanti veya yanlış hava demiştim hatırlarsan...
sana tavsiyem iyi bir usta bul...manifoltu boğazı komple yeni conta ile taksın yanlış hava almasın egr e baksın açılıp kapandığına. tüm hortumları denetlesin..potensio ya baksın kapalımı rolantide(bu o salak manifoltu söken ustana ıstinaten ayarını bozmasın sakın :) )... soğuk da zor çalışması ısınınca stop bu tahminimi noktalıyor başka yere elletme katalizörle ilgisi yok...en son debimetre ama ben yanlış havada diretiyorum iyi bir usta bul bunları söyle

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu kadar olur detirtecek cinsten :) yağ değişmesi ile ne alaka? Geriye ne kaldı rektefe mi?
La havle...
şimdi önceki yazında ben sana ya egr açık kalıyor yada yüksek devirde kalması rolanti veya yanlış hava demiştim hatırlarsan...
Sana tavsiyem iyi bir usta bul...manifoltu boğazı komple yeni conta ile taksın yanlış hava almasın egr e baksın açılıp kapandığına. Tüm hortumları denetlesin..potensio ya baksın kapalımı rolantide(bu o salak manifoltu söken ustana ıstinaten ayarını bozmasın sakın :) )... Soğuk da zor çalışması ısınınca stop bu tahminimi noktalıyor başka yere elletme katalizörle ilgisi yok...en son debimetre ama ben yanlış havada diretiyorum iyi bir usta bul bunları söyle

tesekkur ederim yorumlarınız için bende aynısını dedim bugun ustaya bu araç bogaz kelebegı temızlendı somun dusunce arac ustunde monıfolt sokuldu sonra bujı ve bujı kablosu değişti bu sorun ortaya cıktı onun ıcın sen bunun bogaz kelebegını ve manıfoltu tekrar sök ve bak dedim usta 700-800 tl fıyat cıkardı egr temızlenecek ust sılındır kapak sokulecek sonra manıfolt sokulecek contaları bırde egzoz sıboblarımı neymıs onlara bakılıp contası kecesı yagı fılan saydı da saydı sırf sılındırcı 200 tl alıyormus bı manıfolt bu kdr masraf acıyor artık deli olucam