Cruise control taktırmak isteyenler

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar söz verdiğim gibi bugun servise gittim. Cruise control ile akliniza takılan soruların cevabı olarak şunlaro söyleyeblirim. 1996 model vectra araca bile cruise control takıldığını öğrendim ama genelde 2000 model ve üzeri, easytronik, otomatik vites, düz vites olsun hemen hemen bütün opellere cuise control takılabiliyormuş. Özellikle sordum bunun z weya x motor ile alakasi war mı diye, alakası war ama ikisinede takılabiliyor sadece kullanılan malzeme birinde az birinde fazla oldugu için fiyatta biraz değişiklik oluyor. Genel olarak sizlere yardımcı olacak fiyat örneklerini verecek olursam..

Örneğin Astra G model bir araç için;

Cruise control: 104 ytl + Depreaj pedal sensörü: 20-40ytl veya arası + işçilik: 20 ytl = ortalama 160 ytl gibi bir fiyata takılabiliyor.
Ama bu fiyat aracınız da hazırlık varsa yani cruise control sitemine daha çok uyumlu ise.
Aracınızda hazirlik yoksa yani cruise control sitemine pek uyumlu değilse bu fiyat ortamala olarak 280-300 ytl oluyor.

Sonuç olarak; opel marka arabanıza cruise control takılabilir we bunun fiyatıda 130 ile 400 ytl arasında değişebiliyor. Bilgilerinize sunulur...

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak şu bilgiyide vermenin faydalı olacağını düşünüyorum.. 2005 2006 model opellerde cruise control takılması,sinyal parçasının değişmesi ve data'nın yüklenmesi kadar basitti. fakat 2007 yılından sonra çikacak opellere, cruise control sisteminin getirdiği rahat sürüşten dolayı avrupada meyadana gelen çeşitli kazalardan sonra yasaklanabileceğini öğrendim, kesinleşmiş bilgi değil ama olabilme ihtmiali yüksek.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
New Astra' Alıntı:
Arkadaşlar söz verdiğim gibi bugun servise gittim. Cruise control ile akliniza takılan soruların cevabı olarak şunlaro söyleyeblirim. 1996 model vectra araca bile cruise control takıldığını öğrendim ama genelde 2000 model ve üzeri, easytronik, otomatik vites, düz vites olsun hemen hemen bütün opellere cuise control takılabiliyormuş. Özellikle sordum bunun z weya x motor ile alakasi war mı diye, alakası war ama ikisinede takılabiliyor sadece kullanılan malzeme birinde az birinde fazla oldugu için fiyatta biraz değişiklik oluyor. Genel olarak sizlere yardımcı olacak fiyat örneklerini verecek olursam..

Cruise control: 104 ytl + Depreaj pedal sensörü: 20-40ytl veya arası + işçilik: 20 ytl = ortalama 160 ytl gibi bir fiyata takılabiliyor.
Ama bu fiyat aracınız da hazırlık varsa yani cruise control sitemine daha çok uyumlu ise.
Aracınızda hazirlik yoksa yani cruise control sitemine pek uyumlu değilse bu fiyat ortamala olarak 280-300 ytl oluyor.

Sonuç olarak; opel marka arabanıza cruise control takılabilir we bunun fiyatıda 130 ile 400 ytl arasında değişebiliyor. Bilgilerinize sunulur...
99 astra g için hangi maliyeti göze alıcaz peki

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz önce bizim vivaroya baktım f motor.Ona da takılabilirmi acaba?

senex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tees.blogcu.com
New Astra' Alıntı:

zahmet oldu sana benim astra taktıracağım zaten otomatik vites yanlız şu an tatvanda görev yaptığım için ancak yaza. bunun için yardımcı olabilirmisin?

skuba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz cahilce olucak ama tam olarak bu cruise control ne işe yarıyo ?

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skuba' Alıntı:
arkadaşlar biraz cahilce olucak ama tam olarak bu cruise control ne işe yarıyo ?
Araban belli bir hızda giderken devreye soktuğunda ayağını gazdan çektiğinde bile aynı belirlediğin hızda gitmesini sağlayan frene dokunduğun anda devreden çıkan güzel bir özellik.

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
x motorda maliyet ne kadar?

yukarıda açıkladiğimi sanıyorum ama bikez daha söyliyeyim, arabanın durumuna göre fiyatta değişiyo max 400ytl ye oluyor sanırım. sonuçta ben yetkili servis değilim net bir fiyat vermem mümkün değil bunuda unutmayalim :)