Cruise control taktırmak isteyenler

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
crazy_pistols' Alıntı:
öncelikle kendini tanıtmalısın...ayrıca hız sabitleyicinin takılması uzun we masraflı bi işlem bence çok da yararı yok..hatta hiç bir yararı yok...otomotik vites olduğunu düşün aracın bir de hız sabitleyici,bi direksiyon kalıyo sana fazla iş yapmadıktan sora hem zevki gider hem de uzun yolda uyuma problemi olur gibime gelio benim.......

Katılmıyorum benzin tasarrufunda ve kullanım konforu açısından önemli rolü var

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda benzinde baya tasarruf saglıyor.fiyatını ögrensem amorti edermi diye bi hesap yapacagım.
kendimi tanıtdım her mesajda tanıtacak halim yok herhalde.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt tasarrufunda önemli ölçüde fark ediyo uzun yolda denedim kullanım konforu açısından ise çok rahat olduğunu söyleyebilirim normalde sabitlemeden gittiğimde fazla yaktığını fark ediyorum

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabın için tşk
bir de sonradan takdırmak ne kadar saglık lı olur problem çıkarır mı sonra sık sık gitmeyelim servise :))

bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum...

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sabitleme sisteminin arıza çıkaracağını sanmam yakınımda var 2003 c kasa vectra hızlanmayı bile sabitleme düğmesinden yapar ve hiç bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o anlamda demedin sonradan taktırılacı için orjinal olanlarda sorun çıkarmaz tabiki :))

krex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uykucu' Alıntı:
uzun yolda benzinde baya tasarruf saglıyor.fiyatını ögrensem amorti edermi diye bi hesap yapacagım.
kendimi tanıtdım her mesajda tanıtacak halim yok herhalde.
dün yetkili servis 250 ytl dedi...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eski opelim net'de Tafa nickli bir üyemiz vardı ve o vectra b aracına sonradan taktırmıştı.Uzun bir iş kesinlikle degil ve işçilik dahil 180 ytl gibi birşey verdigini hatırlıyorum (yaklaşık 2 sene oluyor)Birçok seyin zaten hazır olduğunu sadece gazı kontrol eden bir ünitenin ve uygun sinyal kolunun alınması gerektigini belirtmişti.Vectra c'lerde ise işlem daha kolay.Gaz yönetimi tamamen beyinden yapıldığı icin daha az uğrastırıyor.

Kullanımına gelince,en büyük avantajı konfor sunması.Eğer çok hızı sevmeyen bir sürüş tarzınız varsa yakıt anlamında ekonomi saglamayacaktır.Ben çoğu zaman hız sabitleyicisinden daha az yakarak seyahat etmişimdir.Ancak sürekli hızlanıp yavaslıyorsan,gaz ile oynuyorsan,hıza egilimin varsa ekonomiklik anlamında da katkısı buyuk olur.Şehirlerarası,kendi arabamda hız sabitleyici ile 6.5 lt civarı bir tüketimle ilerlerken,devre dışı bırakıp tamamen ekonomik kullanımla gittigimde çoğu zaman 6 lt gibi bir tüketim düşüşüyle yol almışımdır.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bikaç ay önce takdırdım corsa c cdti ye çok memnunum ilgili konuda war açtığım konularda yardımcı olacağını sanıyorum. ben 130 a takdırdım tevsiye ederim

pre_lude

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 corsa b yede taklırmı? yan etkisi olurmu nası bi sistemi istendiginde tamm eski halinde oluo dimi? fiyatlarda pahalı diil