Cruise control taktırmak isteyenler

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca sonradan "cruise control" taktirmanin bir riski/yan etkisi var mi?
Teşekkürler.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Hiç bir risk yok artısı var az benzin harcarsın rahat edersin koldan gaz verir hızını artırır koldan hızını azaltırsın çok keyifli bir iş

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz geç olacak ama biraz önce opel balkan' ı aradım. Oradaki arkadaşım murat ile görüştüm. 1.7 DTI corsa araç aldım cruise control takılıyor diye duydum nasıl yaparız diye bir danıştım.

Aracını bağlarız bilgisayara eğer cruise control hadisesi senin arabanda mevcut ise sinyal kolunu değiştirip 15-20 dk içinde halleder veririz 70-80 tl işçilik alırız, kol da 50 civarında istersen dışarıdan bile alırsın dedi. Eğer o yoksa motordan tesisat çekeriz onada 100-120 tl işçilik alırız en fazla ve araban kısa süreliğine kalır dedi.

Debriyaj müşürü gibi bişiden bahsetti. Eğer o da yoksa 25 tl gibi bir ücreti var olduğunu söyledi.

Bende taktırdım aracıma.. Yetkili serviste takıldı.. Yok tesisat çekecez yok şunu yapcaz 250-TL'yi bulur dediler.. Sonra Güven abiden güç aldım alın takın dedim..:D Bir fatura getirdiler 130-TL hayırlı olsun :D Yanii servis başta yüksek söyleyebilir fiyatı inanmayın maliyetini özel serviste yada aracınızla aynı olan ve taktıran arkadaşlarınıza sorun derim :)

Ben eski aracımda da (Combo) sonradan taktırıp kullandım. meriva da sonradan taktırıp kullanıyorum hiç sıkıntı çekmedim bilakis çok keyifli faydalı.. Ham yakıt sarfiyatından hemde hız cezasından kurtarıyor seni ;)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bend niyetliyim ama,keyiften ziyade ekonomiye yönelik takacağımdan ne kadar yakıt tasarrufu sağlayacağını bilmem gerekiyor,ayrıca orjinal kol pahalı çıkmasına da 60 tl istiyorlar,debriyaj müşiri de gerekiyor muhakkak..en minimum hesapla 150 yi buluyor..150 tl yi ne kadar km de çıkarırım sizce_? aracım şu an lpg de uzun yolda 7.5-7.7 lt civarı yakıyor.bu 7 ye düşer mi mesela? 100 km de 0.7 lt tasarruf edeceksem yani 1.5 tl yapar.100 km de 1.5 lira kardayım demektir,bu da 150 tl yi 10.000 km de amorti edeceği anlamına gelir:D

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar istanbulda corsa d aracına takan taktıran yada araca bunu yapıcak yetkili servis bilen varmıdır yapanlar kaça ve nerede yaptırdılar yazarlarsa sevinirim
bu arada aracım 2007 corsa d 1.3 cdti 75 hp ve daha önce cihaza baglandıgında tesisatın oldugu söylendi bana

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşkar yorumları arada bir bakıyorum;

öncelikle 1.7 dti motorlarda y motor mu? x motor mu? diye zaten anlaşılıyor.
tesisat olayıda şöyle hiç bişey belli olmuyor cosmoda olması lazım ama yok ama esentiada çıkıyor opelin elinde var ise çekmiş yoksa ise çekmemiş.

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar istanbulda corsa d aracına takan taktıran yada araca bunu yapıcak yetkili servis bilen varmıdır yapanlar kaça ve nerede yaptırdılar yazarlarsa sevinirim
bu arada aracım 2007 corsa d 1.3 cdti 75 hp ve daha önce cihaza baglandıgında tesisatın oldugu söylendi bana
bu konuda cevaplarınızı bekliyorum...

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
slm vectra b2 aracıma taktırabilirmiyim bu araçlara cruise control oluyormu

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğerlerini bilmiyorum ama astra h araca takılıyor. tesisat gerekmiyor. bendeki enjoy modeli belki essential modelinde gerekebilir bilmiyorum. sadece eski sinyal koluni çekip çıkarıp yeni kol takılıyor. 2 sene önce cruise kontrol kolunu e-bay dan almıştım ingilteren geldi. 60-70 liraya falan geldi. sonra özel servise götürüp tech-2 cihazı ile programlama yaptırmıştım bunada 30 lira verdim.
netice uzun yolda kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca anlık yakıt tüketimi daha düşük gösteriyor cc moduna geçinde. ama gerçek bir tasarruf yaptığı söylenemez. belki 100 km de max 0.5 falan oynuyor. ölçmedim.