Cruise control taktırmak isteyenler

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruise her araca takmak mumkunmu. yani bizde corsa 1.7 dti var acaba bu araca takmak mumkunmudur?

E

eagle31

Bilgi Girilmemiş
cruse kontrol yakıt tüketimini etkiliyormu ?
taktırıp kullananların yakıt tüketiminde azalma oldumu?

hyerol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruise Control CorsaD 1.2 Essentia

http://forum.donanimhaber.com/m_21279099/tm.htm#Merhaba, Aracım Corsa D 1.2 Essentia +Konfor Paketi + Park Plot + Gümüş Gri. Şimdi Cruise Control taktırmak istiyorum. İnternetten araştırdım, bazıları takılamayacağını, bazılarıda tesisatın kontrol edildikten sonra olup olmayacağının belli olacağını belirtiyorlar. Cruise Control nasıl taktırabilirim, hangi şartlarda, ya da takılması imkansızmıdır ? bana bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden çok teşekkür ederim...

51AN068

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda bikaç özel msj geldiği için buraya yazmaya uygun gördüm, yaklaşık 1 ay önce yeni astra'ya opel yetkili servisinde cruise control taktirdim. öncelikle fiyat olarak 150ytl gibi bir fiyat veriyorlar ama indirim, opel club kartı filan derken 125-130 ytl gibi maliyetle we kredi kartına 4 taksitle serviste 15 dk gibi kısa bir sürede taktırmanız mümkün. yeni astralar için aracınızın sinyal kolu değiştiriliyor ve cruise control'lu sinyal takiliyor we el freni altindaki data girişinden yüklemesi yapiyor. Çok memnunum bi aradaba olmasi gerekenlerden, özellikle uzun yola gidiyorsaniz hiç düşünmeyin bile. ayrıca en önemlisi yakıttan da tasarruf saglıyorsunuz cruise control taktırdıktan sonra 100km de ortalam 1 litre kazancim oldu. kafanıza takılan bi husus olursa memnuniyetle yardım ederim.

ama haberiniz olsun okadar hassas deil+-2-3 km oynuyo 90 a sabitleyipte rampa aşağı inerken radara dikkat:) yine de yaptırcaksanız 88 e sabitleyin ha şunu da soyliiim belkide benimki 1.3 cdti motorum küçük olduğundan kavrama kabiliyeti düşüktür

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oradaki ustaların biri 2004 model olduğunu duyunca "Çok büyük ihtimal yoktur" deyince vazgeçtim. Bir de güven vermiyorlar. Hadi varsa ve bana yok dedilerse nasıl anlayacağım ki! Dışarıda baktırmanın imkanı var mı acaba?
direksiyonun altını açarak bakıyorlar ama neyine bakıyorlar nasıl anlıyorlar onu bilemiyorum ama 45 ytl lik bir iş değil abartmışlar

cruse kontrol yakıt tüketimini etkiliyormu ?
taktırıp kullananların yakıt tüketiminde azalma oldumu?
düz yollarda sürüş keyfi ve yakıtta tasarruf sağlıyor ama inişli çıkışlı bir yolda gidiyorsanız çokda ekonomik değil çünkü inişlerde hızı sabitlemek için frenliyor devirden düşünce gazlıyor yani sıfır tüketimle gideceğiniz yerde az da olsa yakıt tüketerek iniyorsunuz

Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama haberiniz olsun okadar hassas deil+-2-3 km oynuyo 90 a sabitleyipte rampa aşağı inerken radara dikkat:) yine de yaptırcaksanız 88 e sabitleyin ha şunu da soyliiim belkide benimki 1.3 cdti motorum küçük olduğundan kavrama kabiliyeti düşüktür

hız 100 e gelmemişse trafik bişey demiyor yeterki 100 e çıkmayın ben şehirlerarasında daima 95-98 e sabitliyorum şu ana kadar da bişey olmadı

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dogrudur... control tusunun + veya - tusuna her basildiginda hiz +-3 km degisiyor.Yakit tasarrufu tabiki sagliyor. 5. vitesde 82km/h hizla giderken yolda eger temiz ise ortalama 100km'de 3,5lt dizel yakit yakiyor. bu dedigim yeni astra 1.3 cdti icin gecerlidir.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dusunuyorum taktırmayı ancak 2003 model 1.7 dizel corsaya takılıyormu? ve tuşların montajı nereye yapılacak?

yilmust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bunu bende okumuştum... cruise control kullanan sürücülerin fren tepkileri geç oluyomuş... sebepte hız ayarı bozulmasın die

arkadaşlar birde şunu öğrenebilirmiyiz, mesela curise controlde araç seyir halende iken ani sollama yapmak istersek neyapacağız,
veya tehlikeli bir durumlan karşılaştığımızda birden ani hız yaparak bu durumu atlatmak durumunda araçta curise cantrolde iken neyapacağız,
çünkü bu davranış biçimimiz saniselik, kontrolden çıkıp hıza tepki nasıl göstereceğiz, bu da curise kontrolün bir eksisi değilmi...
bu konuda bilgi verirmisiniz, kalın sağlıcakla.....:(

Son düzenleme:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar birde şunu öğrenebilirmiyiz, mesela curise controlde araç seyir halende iken ani sollama yapmak istersek neyapacağız,
veya tehlikeli bir durumlan karşılaştığımızda birden ani hız yaparak bu durumu atlatmak durumunda araçta curise cantrolde iken neyapacağız,
çünkü bu davranış biçimimiz saniselik, kontrolden çıkıp hıza tepki nasıl göstereceğiz, bu da curise kontrolün bir eksisi değilmi...
bu konuda bilgi verirmisiniz, kalın sağlıcakla.....:(

Yeni aracımda var çok şükür ve bugün Eskişehire gidip geldim, tek kelimeyle süper bir buluş bu cruise control.. Ayağım ağrırdı hep arabadan inince, bugün ağrıdan eser yoktu...Yokuşlarda bile ibre yerinden oynamıyor, inişlerde 5-6 km kadar artabiliyor çok dik inişse...
Cruise controldeyken sollama yapmak istersen gaza basıyorsun araç hızlanıyor, cruise kontrol devrede kalıyor, gazdan ayağını çekince sabitlediğin hıza dönüyor kendisi...Bence dikkatli olup ileriyi gördükten sonra kesinlikle hiçbir eksisi yok...Fren veya debriyaja (yada 0 tuşuna) basınca devreden çıkıyor...Ayrıca benim araçta +2km/h yada -2km/h gibi değişiklik yapılıyor, 3 değil yani...

Son olarak kesinlikle taktırın diyorum, elektrikli gaz pedalı varsa takılıyor, ki bu z motorlu araçlarda oluyor diye biliyorum. Fiyatı en fazla 150 YTL tutar sanırım, fazlasıyla değer...

Son düzenleme: