Cruise control taktırmak isteyenler

asanes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende 2004 meriva enjoy var .Aracımı yeni aldım.Aracımın soldaki sinyal kolunda cruise controlün tuşları var ama bastığımda hiçbie şey olmuyor. Aktif hale mi getirtmem gerekiyor yoksa bozuk mudur? Maliyeti ne olur? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrh. Bende 2008 astra h sedan sp var. gen ay bende Konya Özkaymakta CC taktırdım. sadece sinyAL KOLU DEĞİŞTİ VE YAZILIM ATILDI. Sorunsuz çalışıyor. Merak ettiğim şu? Acaba göstergelerde bu cc ışığı yanması gerekiyormu?. Çünkü cc aktifgen bende yanmıyor. Acaba sonradan takıldı diye yanmıyor olabilir mi?

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrh. Bende 2008 astra h sedan sp var. gen ay bende Konya Özkaymakta CC taktırdım. sadece sinyAL KOLU DEĞİŞTİ VE YAZILIM ATILDI. Sorunsuz çalışıyor. Merak ettiğim şu? Acaba göstergelerde bu cc ışığı yanması gerekiyormu?. Çünkü cc aktifgen bende yanmıyor. Acaba sonradan takıldı diye yanmıyor olabilir mi?

Hayir konsolda yesil renkte CC un devreye girdigini gosteren simgenin yanmasi gerek.

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bugün servisde şu yanmayan cc nin devrede olduğunu gösteren ışığığın yanamsını sadece bir yazılımla hakettiler. sorunsoz çalışıyor.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada cc var devredeyken ışıkta yanıyor yalnız devreden çıktığında hafızaya alma durumunu anlayamadım frene basınca devreden çıktı örneğin 100 km hızla gidiyordum tekrar düğmeye bastığımda tekrar 100 km ayarlamam gerekiyor,ayrı bir hafıza düğmesi mi var bir de kesinlikle yakıt tasarrufu sağlıyor.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada cc var devredeyken ışıkta yanıyor yalnız devreden çıktığında hafızaya alma durumunu anlayamadım frene basınca devreden çıktı örneğin 100 km hızla gidiyordum tekrar düğmeye bastığımda tekrar 100 km ayarlamam gerekiyor,ayrı bir hafıza düğmesi mi var bir de kesinlikle yakıt tasarrufu sağlıyor.

Alttaki dugmeye bir defa bas en son ayarladigin hiza gelir.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alttaki dugmeye bir defa bas en son ayarladigin hiza gelir.

A

austun1975

Bilgi Girilmemiş
2005 meriva 1.6 essentia ya hız sabitleyici taktıran varmı?Sorduğum servisler takılamaz diyorlar.Motor kontrol ünitesi ile araç beyni arasında kablo bağlantısının olamdığını ve araç kontrol yazılımının hız sabitleyiciyi tanımadığını belirtiyorlar.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda servise gittim.

Bu hız sabitleyici için Astra G 2001 z16xe motorlu aracımı Kayseri İnciroğluna götürdüm.
Usta önce arabana takılmaz dedi ben daha önce bu model araca takmışsınız diyince direksiyonu altındaki kapağı açarak debriyaj bağlantılarına falan baktı. Motor kaputunu açıp gaz sisteminide kontrol ettikten sonra Sevindirici haberi verdi ve kolaylıkla takılacağını söyledi.
Hız sabitleyici montajı için Sinyal kolu değişecek debriyaj müşürü takılacak ve tech2 ye bağlanacak bütün işlem bu kadar. Bunun tamamı yaklaşık 20 dk. sürüyo dedi.
Fiyat olarak şu anda 250 ytl (işçilik + yedek parça) dediler:mad:.
Ama yılbaşında son bulacak bi kampanya var işçilik ve yedek parçada %30 indirimle 175 ytl ye takılıcak:rolleyes:. Ben ödemeyi şimdiden yaptım ama ellerinde debriyaj müşürü olmadığı için montaj önümüzdeki haftaya kaldı. Gelişmelerden haberdar ederim. Hepinize iyi seneler......