Çukura girince gıcırtı - Frene basınca Ses.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun opel servisine gittim.
1. Sorumun Cevabı - Gıcırtılar için ön takıma bakacaz ama acele etme kışı geçir dedi. Zaten bu sorunlar genelde soğuklarda ortaya çıkar boşa yaptırma dedi. Yaza doğru komple bakım yaparız dedi.

2. Sorumun Cevabı - Balatalarda problem yok sadece sesi kampanalar yapıyor dedi. Değiştirmek istersen Orjinal yenilenmiş tasarım olanlar çifti 250 dedi. Sana 200 Tl olur dedi. Yan sanayisi yarı fiyata ama tavsiye etmem dedi. Değiştirmedim ama temizletip taktırdım. Sabah tekrar duruma bakacaz. Şimdilik sıkıntı yok.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sabahları da artık o kadar ses çıkarmıyor frenlerim.
Takoz sesi içinse baharı bekliycez :D

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 sorunum var.

1.si aracım mesela tümseğe felan girdiğinde ya da arabayı esnettiğimizde gart gart diye (benzetme süper oldu :D) ses geliyor.

2.si özellikle soğuklarda frene bastığım zaman (sanki belediye otobüsü duruyormuş gibi) bi uğultu geliyor. Yani bildiğiniz fren sesi. Bu neden kaynaklanır.

teşekkür ederim

Rotillerin eskimiş.

mst74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar önden gelen ses beşik burcları deyeyim siz anlayın bendede vardı yaptırdım kesildi tanesi 8 lira gibi bir rakam ferene basınca gelen ses ise ya balatalar bitiyor veya yıkadıkdan sonra küf tarzı birşey oluyor disklere biraz zaman gectikten sonra kesiliyor

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar haftasonu sanayiye gittim gıcırtı için adam tekerin ordan biyerlere yağ sıktı. tekerin birinden ses gitti sanırım diğerine tam sıkamadı.. onu da yağlattım mı tamamdır.

muratguv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şu benim frene basınca ses hala düzelmedi. bugun hava çok yağışlı ve her bastığımda sesi duyuyorum. fren ustaları balatalar taze dedi. ne yapmalıyım ?