Darbe Teşebbüsü

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar,

Konu üzerine başlık bulamadığımdan başlık açmaya karar verdim. 15.07.2016 tarihi saat 22:00 itibarı ile bir grup subay ve astsubay ve onlardan emir alanlardan oluşan askeri kesim tarafından askeri (aslında askeri değil de neyse) darbe girişiminde bulunulmuştur. Halkın sokaklara çıkması, sokağa çıkma yasağına uymaması, sokaklardan çekilmemesi ile darbe girişimi sonuçsuz kalmıştır. Bu süreçte Ankara Polis Özel Harekat basılmış, özel harekat polisleri (ilk açıklamaya göre 16, alınan duyumlara göre daha fazla) şehit edilmiş, sokaklarda tanklar vatandaşların üzerine sürülmüş, araçlar ezilmiş, meclis bombalanmış, halkın üzerine ateş açılmış, polisle yer yer çatışılmış, genel kurmay başkanı genel kurmay karargahında rehin alınıp daha sonra kaçırılmıştır.

Ölenlere Allahtan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Milletin vergileri ile maaş alan, vergilerle alınan silahları halka ateş etmek için kullanan zihniyeti kim olursa olsun kınıyorum.

Meclise 45 km uzaklıktaki ilçede bile bomba sesleri duyuldu, Ankara'da resmen harp edildi. Jet uçakları alçak uçuş yaptı, helikopterler ile oraya buraya ateş açıldı. Halk korkutulmaya çalışıldı.

Mesele mevcut iktidar değil benim gözümde, hatta mevcuttaki hiçbir partiyi de sevmiyorum, ancak, her kim millete rağmen böyle bir teşebbüste bulunuyorsa işte o kişinin de karşısındayım. Tüm milletimize geçmiş olsun.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünya üzerinde darbe denilen illet hükümete yapılır. Halka, milletin meclisine, uydu haberleşmeye, cumhurbaşkanlığı makamına, kolluk kuvvetlerine karşı yapılmaz ve silah kullanılmaz. Bunlar şerefsiz, vatansız, kansız hainlerdir. Bunların amacı hükümet falan değil bariz belli milleti hedef aldılar.

Avrupaya kaçmış adi adamlar. O. çocukları...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi kesim olursa olsun VATANımıza zerre kadar ihanet edenlerin Rabbim belasını versin. Her ŞER de bir HAYIR vardır. Milletce özlemini cekmiş olduğumuz birlik ve beraberliğimizi bu gece yaşamış olduk. Bu gece sayesinde VATAN hainleri tam olarak saflarını belli etmiş oldu. Malisef öyle bir kesim varki Cumhurbaşkanı gitsin de VATANımıza ne olursa olsun umrunda değil. Bizim ortak kaygımız siyasi görüşlerimiz değil VATANımız olmalıdır. ve bu kesim bunları Devletin yaptırdığını düşünüyor. (sabah dan bi arkadaş geldi ilk lafı Tayyip iyi yusuf yusuf etti diyor)

siyasi görüşünü Vatan sevgisinden üstün tutanlara sinir oluyorum.

Rabbim şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu o olayın siyasetle alakası yok. Zor günde nasıl birlik olunur bir kez daha gördük, tarihimizde olanlar gibi. Yaşasın Türk Milleti, yaşasın Cumhuriyet.

Demokrasi Bayramı'mız hayırlı olsun.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
PKK lı terröristin başını kesemeyen bu halk birlik olup ne olduğunu bilmeyen 20 yaşında bebenin boğazını kesiyorsa ben böyle birlik istemiyorum a dostlar . Yazıktır günahtır ... İçimizde nasıl vahşi insanlar yaşıyor ,

Dün gece yazdığım gibi tekrar ediyorum , dün okunan selalar bu ülkenin bağımsızlığı, demokrasisi, hoşgörüsü ve adeleti için okunmuştur .

Net , darbeyi yapanında , yaptıranında , o bebelerin boğazını keseninde ve yine halka silah doğrultanında Allah belesını versin.

Benim bu ülkeden başka gidecek yerimde yok vatanımda yok, her karışına canım feda ama sonumuz hiç iyi değil .

Herkes aklını başına devşirsin net...

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
PKK lı terröristin başını kesemeyen bu halk birlik olup ne olduğunu bilmeyen 20 yaşında bebenin boğazını kesiyorsa ben böyle birlik istemiyorum a dostlar . Yazıktır günahtır ... İçimizde nasıl vahşi insanlar yaşıyor ,

Dün gece yazdığım gibi tekrar ediyorum , dün okunan selalar bu ülkenin bağımsızlığı, demokrasisi, hoşgörüsü ve adeleti için okunmuştur .

Net , darbeyi yapanında , yaptıranında , o bebelerin boğazını keseninde ve yine halka silah doğrultanında Allah belesını versin.

Benim bu ülkeden başka gidecek yerimde yok vatanımda yok, her karışına canım feda ama sonumuz hiç iyi değil .

Herkes aklını başına devşirsin net...

Sonuna kadar katılıyorum, ancak bir takım hileler ile kandırılan askerlerin halka ateş açması da sağlandı. Asker darbe girişiminde bulunduğunun farkında değil, devleti koruduğunu zannediyor, vatandaş askerin durumundan habersiz, ihanet etti zannediyor. Olan arada yine garibana olur, değişmez bu kural.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darbe sonrası c.başkanımız açıklama yaparken. Yandaki kişi ellerini kovuşturmuş asayiş berkemal görünüyor. Umarım durum en kısa sürede düzelir.
darbe_sonrasi.jpg

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Darbe sonrası c.başkanımız açıklama yaparken. Yandaki kişi ellerini kovuşturmuş asayiş berkemal görünüyor. Umarım durum en kısa sürede düzelir.
darbe_sonrasi.jpg

Asayiş sağlanır elbet ancak ekonomi faiz oranları yabancı yatırım falan derken olan gene gariban vatandaşa olur. Neyse bununla geçmiş olsun. Allahtan halk dirayetli durdu da ülke kaosa sürüklenmedi.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darbe girişiminin sonuçsuz kalmasının tek sebebi kaçırılıp zorla emir vermesi istenen genel kurmay başkanı ve kuvvet komutanlarıdır. Genel kurmay başkanının ağzından çıkacak 2 kelime emir komuta zincirini oluşturur ve ordu topyekün kışladan çıkarılırdı, nitekim emir vermeyi kabul etmedi. Tankları uçakları ve helikopteri olan bir ordunun hareketi kısa kollu gömlekle yada arabanın arkasına bayrak asarak engellenmez. Çoğunuz askere gitmiş adamlarsınız TSK nın öncelikli görevi rejimi korumaktır eğer rejim tehlikeye girer ve halk askerin karşısına çıkarsa kimsenin gözünün yaşına bakılmaz. Rejimin korunması birkaç insanın canından daha önemlidir. Kişisel olarak düşünmeyin devlette durum budur. O yüzden okumamış adamı askerde cepheye gönderirler okumuş adam geri hizmette kalır çünkü devletin gözünde okumuş adam değerlidir.

Askeri istihbaratın yıllardır tespit edemediği fetocu askerler, askeri istihbaratın sözde darbe yemini yuttu ve harekete geçerek deşifre oldular. Herşeyin planlı olmasını şuradan anlayabilirsiniz cumhurbaşkanı otelden ayrıldıktan sonra askerler baskına geliyor çünkü askeri istihbarat hem darbecileri deşifre etmek için hem de Cumhurbaşkanına zarar gelmemesi için yanlış saat verdi.

Son olarak 6000 gözaltı oldu, 2 günde bu kadar adamın belirlenmesi ve yakalanması imkansız. Ellerinde zaten bir liste vardı fakat sözde darbeye katılmayanların üzeri çizildi geri kalanlar gözaltına alındı.

Bu olay devletin düzenlediği ve fetocu askerleri yakalamak için önceden yazılmış bir tiyatro idi. Fakat darbeye katılan kim varsa bundan haberleri yoktu ve deşifre oldular hepsi bu. Olayı anlamak için truman show filmini izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

Tüm bunlara ek olarak türk tarihinde hiçbir gerçek darbe gece yarısı yapılmamıştır. Darbe sabaha karşı devlet erkanı uyurken yapılır ve kimse öldürülmez sorgulanır ve hapse atılır.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darbe girişiminin sonuçsuz kalmasının tek sebebi kaçırılıp zorla emir vermesi istenen genel kurmay başkanı ve kuvvet komutanlarıdır. Genel kurmay başkanının ağzından çıkacak 2 kelime emir komuta zincirini oluşturur ve ordu topyekün kışladan çıkarılırdı, nitekim emir vermeyi kabul etmedi. Tankları uçakları ve helikopteri olan bir ordunun hareketi kısa kollu gömlekle yada arabanın arkasına bayrak asarak engellenmez. Çoğunuz askere gitmiş adamlarsınız TSK nın öncelikli görevi rejimi korumaktır eğer rejim tehlikeye girer ve halk askerin karşısına çıkarsa kimsenin gözünün yaşına bakılmaz. Rejimin korunması birkaç insanın canından daha önemlidir. Kişisel olarak düşünmeyin devlette durum budur. O yüzden okumamış adamı askerde cepheye gönderirler okumuş adam geri hizmette kalır çünkü devletin gözünde okumuş adam değerlidir.

Askeri istihbaratın yıllardır tespit edemediği fetocu askerler, askeri istihbaratın sözde darbe yemini yuttu ve harekete geçerek deşifre oldular. Herşeyin planlı olmasını şuradan anlayabilirsiniz cumhurbaşkanı otelden ayrıldıktan sonra askerler baskına geliyor çünkü askeri istihbarat hem darbecileri deşifre etmek için hem de Cumhurbaşkanına zarar gelmemesi için yanlış saat verdi.

Son olarak 6000 gözaltı oldu, 2 günde bu kadar adamın belirlenmesi ve yakalanması imkansız. Ellerinde zaten bir liste vardı fakat sözde darbeye katılmayanların üzeri çizildi geri kalanlar gözaltına alındı.

Bu olay devletin düzenlediği ve fetocu askerleri yakalamak için önceden yazılmış bir tiyatro idi. Fakat darbeye katılan kim varsa bundan haberleri yoktu ve deşifre oldular hepsi bu. Olayı anlamak için truman show filmini izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

Tüm bunlara ek olarak türk tarihinde hiçbir gerçek darbe gece yarısı yapılmamıştır. Darbe sabaha karşı devlet erkanı uyurken yapılır ve kimse öldürülmez sorgulanır ve hapse atılır.

Bu durumda (söyledikleriniz oldukca mantıklı) ölen sivil vayahutta sadece aldığı emre uyan ve ölen kişilerin hesabını kim verecek. Bir tarafta erlere emir verip kışladan çıkaran darbeci rütbeliler var. Onların hesabı mutlaka sorulacaktır. Peki devlet düzeyinde sokağa çağrılan ve ölen sivillerin hesabını hangi devlet erkanı kimden soracak?

Hiç bir darbe prime time saatinde yapılmaz ve hiç bir aklı başında insan darbeyi desteklemez ama ben elime odun aldım pala aldım meydanlara çıktım tankları yada ellerinde g3 piyade tüfeği taşıyan (en az 5 şarşör bulunurki buda 100 mermi demek. Askerlik yapanlar iyi bilir. G3 yaralamaz süründürmez öldürür.) askerlere karşı zafer kazandım demesin. Oradaki bi çok askerin ne olduğundan haberi bile yoktu ki bir çok görüntülerde görmüşsünüzdür. O askerler oraya darbe diye gelse ellerinde ki odun ve palalarla 100 metre dahi yanaşamazlardı.

Neyse darbe desteklenebilecek bir şey değil. Fakat bu işin akasında ki gerek darbeciler gerek bunları destekleyen gerekse boyle bir durumda sivilleri askerin önüne atıp ölümlerine neden olanların cezaları mutlak bir şekilde verilmeli. Ötesi yok ama bu ülkede bunların hepsi unutulur gider. Toplum olarak sadece işimize gelene inanıyoruz.

Ölenlere Allahtan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara ise acil şifalar dilerim.