Debriyaj Sertliği

fat32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.3 cdti 2011 Trafikte çok yoruyor beni araç.Daha 36.000 kmde yeni aldım aracı 2.el .Debriyajı çok sert topuğum uda kaldırmak zorunda kalıyorum.En yorucu olanı da rampalarda soğuk ter basıyor aracı geri kaçıracam diye.Araçlarda dibime geliyor.Kalkarken geri kaçıyor debriyaj sert olduğundan zorlanıyorum.Şirket aracı linea dizel debriyaj yumuşak ve rahat kalkıyorum.Aynı şekilde birkaç farklı araçta bu problemi yaşamıyorum hiç.Bu sorunu yaşayan var mı yada çözümü olan.Rampada geri kaçırmamak için el freniyle kalk yada debriyaj kavrama noktasına geldiğinde gaza bas demeyin bu araçta milim milim yavaşça kalkmak gerekiyor topuğum yerde olmuyor çünkü çok yukarda kavrıyor buda beklettiği için trafikte mümkün olmuyor : )

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı Balat’a değişimen gerekir. Km ye bakmayın acemi biri 5 Km de baskıyı yakabilir. Değişince yumusacikolur.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir bayan arkadasım sıfır araba aldı gecen hafta araç daha 42 km de balata yaktı :) km ye bakma baskı balata setinin kontrol edilmesi gerekebilir. benim de aracım corsa d 1.3 cdti 134 binde 1 kere değişti öncesinde baskı yumuşacık :) kullanımla alakalı....

fat32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise götüreyim bakalım ne diyecekler.