devir sensörü hatası

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 DTI 2001 model aracım uzun yolda sabit devirde giderken sarı renkli motor arıza lambasını yakıyor lamba yanmadan önce araç silkeleniyor ve lamba yanıyor baya yandıktan sonra kendi kendine sönüyor servise götürdüm cihaza bağladılar RPM sensor hatası verdi ne yapmalıyım arkadaşlar bu sensör nerededir neden yapar çözümü illa değişimmidir servis malum hemen değişelim diyor 300 tl yenisi ne yapalım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensoru değişmeden önce soketlerine bakın temizleyin..(patina) bakır paslanması olabilir,artı bakın soket üzeri yağ damlamış olabilir hatta beyine giden kablo dahil,hiç bir şey yoksa sensoru değiştirin

sleeperman001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun ve hata geçen sene benimde başıma geldi.
aracım 96 model vectra a gt. sensörü 160 tl ye aldım, 40 tl de ustaya verdim değişim için. eskisi paramparça olmuştu. kolay sökülebilecek bir yerde değil, bilgin olsun.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0335 krank devir sensör hatası verdi bilgisayara bağlattığımda bugün

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu yapıyordu cekıyordum kontağı ac kapa yapıyor sonduruyordum ısıgı motor kısmında bı soket vardı kapağın altında sokkettenmıs bı bakmanı tavsıye ederım

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail ben yazacağımı yazdım,
fiyat için ise bunu buldum çünkü 300tl bana çok geldi
http://www.otoyedekparcaburada.com/...UMLU-OLDUGU-MTOR-TIPLERI-17-DTI,PR-49507.html

teşekkür ederim Selim abi servise sordum yaşdan dolayı %25 yedek parça ve işçilik indirimi varmış 152 tl parça 60 tl de işçilik ile 212tl ye maloluyo bana ama yaptırsammı yoksa gittiği yere kadar gitsemi karar veremedim :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence önce soketlere ,buna sende bakarsın baktın sorun çözülmedi ha o zaman değiştir

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence önce soketlere ,buna sende bakarsın baktın sorun çözülmedi ha o zaman değiştir

selim abi bu sensör nerdedir altına baktım üstüne baktım yanına baktım bulamadım bi bulsam sensörü temizleyeceğim nerdedir biliyomusun abi