direksiyon kutum mu bozuk?

prenssavvase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tel

astragsi_vb' Alıntı:
kardes bak sımdı sana acıklayıcı bi yazı yazım sımdı direksiyon kutularını tamir ediyolar ama opllerde genelde kırılıo cok ufak bi mil war o kırıldımı zaten yalan oluyo bu arada sıfırı 700 800 ise böle kullan hiç bişi olmaz ben 98 model opel astra gsi ile 1 yıl böle kullandım yag azaltıodu okdr bu arada benımkının fiyatı 300 milyondur sıfırı almanyadan gelme umraniyede bi yere sordurmustu ustam egerkı yaptırmaya karar werırsen telefon numarası werırım sana ararsın sorarsın olurmu ??

Yan sanayi direksyon kutusu mu? Bahsini ettiğin.. Bir de bu yan sanayi kullananlar var mı aramızda(delphi felan)?

Bir de bunun dışında direksyonu bırakınca yeni rot-balan ayarı yapılmasına rağmen sola dönüyor direksyon çekmiyor bildiğimiz dönüyor. Dururken frene basınca da 30dereceye yakın sola dönüyor. Bu da direksyon kutusu ile mi alakalı acaba?

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç değişme zaten o ses kesilmeyecek parana yazık..Keilsede kısa süreli olur buna inan.Bende 2 defa değiştim baktım olacak gibi değil sesi hiç umursamıyorum zaten sürekli yapmıyor hemen hemen 1 yıldır böyle hiç bir arıza olmadı ön takıma kesinlikle zararı yok servise inanma...

prenssavvase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben özel servise gittim. Bana "ön takımında bozuk direksyon kutunu ve ön takımı beraver değiştirelim yoksa direksyon kutusu ön takımı tekrar bozar" dediler.
Bir de direksyonun sola daha rahat dönmesi ve dururken sola dönmesi bundan mıdır acaba?

prenssavvase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu nu konuda yardımcı olacak arkadaşlar? Ona göre bir "operasyon planı" ayarlayacağım..

sumi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende vectra b kasa var. direksiyon kutusunu değiştim. çünkü direksiyon acayip hafifti ve çok boşluk vardı. serviste değişimi yaklaşık 1500 ytl idi.. fakat ben ümraniyede 800 ytl ye değiştim. tamirci ,tamir edebileceğini, yaklaşık bununda 250-300 ytl ye halledebileceğini söyledi ama, kısa bir zaman sonra muhakkak tekrar problem çıkartacağını söyledi..bence imkanın varsa hiç tamir yoluna gitme..

send111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konunun çözümu yok bence arkadaşlar en ıyısı dıreksıyonu çıkarıp yerıne bısıklet gıdonu takmak :) hem frenlerde elle kumanda edılır... bır daha ople almam sanırım bu yuzden bu ne ya en ufak bozuk yolda sınırlerım altust oluyor .arkadaşta clio ver 2005 model geçen gun gezerken dınledım çıt yok arabada ne dıyım opel turkıye allah ..... versın ,allah senı kahretsın direksıyon kutuların elınde patlasın ....

mustican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanko sanayi

arkadaşlar aynı sorun malesef benimde başıma geldi.serviste garantim doldugu için direksiyon kutusunu degiştirmedi.bende ufak bi araştırmadan sonra sanko sanayi sitesi gaziosmanpaşada bunu yapan ustalar oldugunu öğrendim ve 200 ytlye yaptırdım.usta direksiyon kutusundaki burcları yeniden tornacıda yaptırdı ve şu anda herhangi bi sorun yok bakalım sonuç nasıl olucak.serviste bana zaten bütün sorunun burçlardan kaynaklandıgını ve yeni burçların gelmesini beklediklerini söylemişti.koskoca opelin acizligine bak ya içler acısı.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim garanti bitmesine rağmen direksiyon kutumu tek kuruş vermeden değiştirdiler ama artık 2007 de bu işlemi yapmıyorlar benim ki son oldu ..Servis öyle dedi kararın 2007 den önce çıktıysa tamam yoksa artık değişim yapılmıyor...Ben de şimdi açıkcası tırsarak sürüyorum bir daha aynı sorunu yaşarım diye..