Direksiyon Problemi

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm opelciler.

bayburtda şu an yollar berbat.çıkurdan geçince direksiyon sallayına acayip vuruntu ve ses yapıyo.servisten ayrılan bi usta direksiyonda boşluk var rot başlarında sorun var dedi.doğrumu söyledi.bu problemi nasıl gidirebilirim.
ben de de arkadan çukurda ses gelme problemi var.birisi inip binerken bile geliyor galiba takozdan.

son olarak benim araba çok sesli çalışıyor dizel gibi.2 viteste 5-10 saniye filan gaz vermeyip tekrar gaz verince baya ses geliyo millet dönüp bakıyor :)
geçen ay babam yağının değiştirmiş bi usta bu yeni çıktı alman malı filan demiş.litre olarak açık satılıyomuş.bu gunlerde araba çalışınca 1-2 saniye sonra yağ ışığı sönüyor önceden hemen sönerdi.yağ ile motorun sesli çalışması arasında bağlantı var mıdır acaba??

kazasız günler

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının marka modelini de söylersen yardımcı olabiliriz.

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın ya unutmuşum
2001 opel vectra 80.000 km de benzinli.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne marka vede kaç numara yag koymuslar??? dogru söylemıs rot bası ve rot kolllarında boşluk vardır

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne marka olduğunu bilmiyorum ama 10/40 olması gerekir.varil ile getirtmiş yağcı.ben de dedim banama ne gerek var diye.gerçekten motorun sesli çalışmasında etkisi var mıdır.

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 cevap mı arkadaşlar.neyse cevap veren arkadaşlara teşekkürler.2. veya 3 yardım isteyişim.istediğim yardımlar gelmedi. anladığım kadarıyla bu siteden artık problemlerime yardım alamayacağım.
yinede bir çok şey öğrendim.siteyi kuranlara teşekkür ediyorum.

galfordb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot başlarındanda olabilir ama aynı sorun bendede vardı rot tablasını değiştirdim halloldu yağa gelince hangi yağmış o bak arkadaşım açık yağları almak o kadar iyi değildir markasının ne olduğunu bilmeden özelliklerinin bilmeden madeni yağmı sentetik yağmı senin aracına sentetik yağ koyulması lazım madeni yağ koyarsan yağ pompasını bozarsın oda sana bayağı pahalıya malolur ses olayına gelince büyük bir ihtimal yağdan kaynaklanmış olabilir ama değiştirdiğin zamanda ses ortadan kalmaksa yağ dan kaynaklanan bir sorundan dolayı'dır istersen yarın git yağı değiştir inşallah motora fazla zarar vermemiştir.

Son düzenleme: