direksiyon tıkırtısı corsa c

powersami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben corsa c direksiyon tıkırtısını servise3 gittim 250 tl verdim, aldığımda aynıydı hiçbirşey değişiklik yok aynı ses sadece bozuk yolda geliyor, komple direksiyon kutusunun değişmesi gerek dendi 3000tl istediler opel odak bayrampaşada...direksiyon tamir kiti değişti en ufak bi değişiklik yok 250 de haybeye bayıldım..lanet olsun bu tıkırtıya arabayı bu yüzden satıcam sinir oldum.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z kolundan yapıyor o sorunu. Yetkili serviste kdv + işçilik dahil 194ytl ye değiştirmişlerdi .. 12bin km oldu ve yeniden başladı aynı tıkırtı belirtileri .. :/

hafif bozuk yollarda araç sallandığında falan lakırtı şeklinde ses geliyorsa z rotları ve viraj demir lastikleri gibi bişey var.. onları değiştirin ses geçer.. ama direksiyon kutusu farklı olabilir.. gerçi benim araç 2004 ve direksiyon kutusundan abartı bir ses gelmiyor...hiçbir değişim falan yapılmadı aldığımızdan beri..

3ddd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 2 ay önce yedek parçacıdan tamir kitini 50 liraya aldım. Bi 50 lirada ustaya verdim 100 liraya halloldu sorunum. Tekrarlarmı ilerde bilmiyorum ama umarım olmaz.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tıkırtının bikaç nedeni olabilir,rotlardan z'lere,dediğiniz birimlerden airbag sargısına kadar..baktırmak lazım..

Njoy - 57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , Aynı sorun geçen sene bende vardı.Servis direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini ve masrafın 1.000 TL yi geçeceğini söyledi.Özel servise gittim aynı teşhisi koydu ama tedaviyi aynı şekilde yapmadı.

Njoy - 57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusunu çıkarttı ve tornada tadilat yaptı ..Fıstık gibi oldu ayrıca 2 yıl garantisini de verdi .Şimdilerde bir ses yok ..olmaz inşallah ...

burhan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu direksiyon kutusu problemi bende de var arabayı 15 gün içinde muayneye sokacam bi sorun çıkar mı?

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusunu aracın altından mı çıkartıyorlar yoksa içinden mi tamir ederken.Yani rotları falan da söküyorlarmı, onu merak ediyorum.Bu rada muayenede bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

powersami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyondan gelen tıkırtı

Direksiyon kutusunu çıkarttı ve tornada tadilat yaptı ..Fıstık gibi oldu ayrıca 2 yıl garantisini de verdi .Şimdilerde bir ses yok ..olmaz inşallah ...
aracı nerde tamir ettirdiniz? banada servis direksiyon kutusu değişecek dedi tamir olmaz dedi, nerede yaptırabilirim. bu sese daha fazla dayanamıycam...