direksiyon

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen hareket haalinde sağa çekmeye başladı..rot balans ayarı yaptım hala devam ediyor, frene basınca da sağa veya sola çekiyor.. dönüşlerde de problem var gibi...sebebi ne olabilir..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..(bıktım yahu bu tamiricilerden herbiri farklı şeyler söylüyor, adam gibi yapsalar ücreti neyse ödeyecez, git gel usandım yahu çare...)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı lastıkler ne durumda??? telı felan kırıksa yol tutusu ıyı olmaz saga sola ceker.. frene basınca ya saga ceker yada sola ıkısıne bırden kolay kolay cekmez ben hıc görmedım eger aracın frene basınca saga cekıyorsa sol ön fren merkezının kayıcıları yagsız kalmıs vede sıkısmıstır.. sola cekıyorsa sag ön frene merkezı aynı sekılde yagsız kalmıstır.. seyır halındeyken saga cekme konusundada ıyıbı rot balanscı bulmalısın kesın tanıyı koymalı

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balataların biri daha fazla aşınmış olabilir yada kampanaların

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot balansçi işi saglam yaptıgına kanaat getirdiysen lastiklere baktır. Özellikle diş kalınlıklarına ve aşınmasına(sag-sol yanaklarına) havalarına atık olup olmadıgına.Birde fren merkezine baktır hidrolik kaşırır balataları ıslatırsa fren tutması zor oluyor.

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlarında yazdığı gibi sorunun yüksek ihtimal lastiklerden kaynaklanıyordur

olcay_0_6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata ve disklerden kardeş

balata ve disklerden olduğunu biliyorum çünkü frene basıldığı zaman çekme varsa balata ve disk diyorlar düz yolda çekme varsa rot balans yahutta şasede yamukluk vardır.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Düz yolda çekme yapıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.İlk akla gelenler arasında rot-balans var ancak bu amortisör kulesinden tutun direksiyon kutusuna kadar geniş kapsamlı bir alanı kapsıyor.İyi bir ustaya göstermende fayda var.Malesef genelde deneme yanılma yöntemine giriliyor ve belli bir teşhis olmadan arabanın heryeri sökülüyor...

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerim yeni bridgestone ama balatalrın durumunu baktırayım, ayrıca dediğiniz gibi iyi bi usta bulmam gerekecek galiba çünkü bir ay içinde iki defa rot ayarı yaptırdım...