direksiyonu çevirirken ses geliyor

okifioktay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusu içindeki parçalardan gelebilir ve tamir takımı değiştirince kesilir,yada direksiyon mafsalında da olabilir diye aklıma geliyor ama opelden anlayan iyiy bir ustanın işi çözeceğine inanıyorum.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar bende 99 vectra cd var. direksiyonu çevirirken sanki lastik sürtüyormuş gibi bir gıcırtı yapıyor. bunu araç dururken duyuyorum. giderken farkedilmiyor. Acaba bu normalmi. servise gittim bir şey bulamadı. ama ilk kalkışlarda beni rahatsız ediyor. bilgisi olan varmı

bizimde 97 opelimizden geliyordu bu ses bi problem yaratmaz...hiç üstüne düşmedim ama hidrolikle alakalı bişi olabiler...:)

dururken yapıyorsa normal.

ayne sorun benim vectrada da var de var
*******************************/288100 ;)

Benim anladığım akadarıyla içerden gelen sesten bahsetmişsin, yanılıyor da olabilirm ama bu bütün b kasa vectralarda var.İnce bir ses çıkar,sessizlikte belli olur.O ses direksiyonun hemen arkasındaki (göstergeyle direksiyon arasındaki) parçanın içinden geliyor.Pek ugrasmaya degmez malesef oluyor o.

bu opelcılerın dıreksıyonda cektıklerı nedır arkadaslar?

direksiyon kutu keçesinden gelen bir ses.kesin çözümü yok fakat geçici çözüm direksiyon kutusu sökülüp keçenin yağlanması ile enazından bir süre sesi duymazsınız.

:S bende yok o ses, sadece tam kıvırdığımda bızzz diye bırakana kadar bi, ses geliyor

arkadaşlar aynı ses bendede var.direksiyonu sola döndürünce yapıyor.sanki bi yere sürtme gibi astra classic 1.4

Direksiyon kutusu içindeki parçalardan gelebilir ve tamir takımı değiştirince kesilir,yada direksiyon mafsalında da olabilir diye aklıma geliyor ama opelden anlayan iyiy bir ustanın işi çözeceğine inanıyorum.
direksiyon pompası değişecek başka sorun yokk kutu içinde hiçbişey yapamazsın keçe yağlama ilede olmaz

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
bugün amortisör kafaları, bilyalar ve takozu değiştiriyorum.

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
direksiyonu tam dayalı tutunca gelen ses bızzz diye.direksiyon yağın tamamsa normal.pompa yüke binince gelen ses normaldir.pompa değiştirmene gerek yok.çünkü o ses gitmez

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
97 vectra gls de de var

meraba arkadaşlar! aynı sorun 97 vectra GLS de de var.Serviste değil ama serviste çalışmış bi oprl ustasına götürdüm.O sesin nerdeyse bütün opellerden geldiğini ama bi parça değiştirmeye gerek olmadığını söyledi.Direksiyonun orda alttan biyerleri yağladı ve ses tekrar gelene kadar böyle devam edeceğini söyledi.Bi sorun olmazmış...

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sözünü ettiğiniz ses hidrolik pompasının kayışından geliyorsa muhtemelen tırtıklı kayış takılmıştır. Düz tırtıksız kayışla değiştirmenizi öneririm. Yeri geldiğinde kayış rahat rahat kasnak üzerinden sıyırmalıdır. Tırtıklılar sıyırırken çok ses yapıyor.

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımda da bu sorun vardı. eğer aynı ses ise direksiyon kutusunun yağ koyulan bir yeri var ona yağ koyarsan normale dönüyor benim aracım 2000 model astra cd. sanki kayış bir yere sürtüyormuş gibiyse kesinlikle direksiyon yağınıza bakın eksilmiş olabilir. kaputu açtığınızda sağ ön lastiğin takozunun oradan eğilip bakın göreceksiniz. ben kendim koydum bir yerlerden sızdırıyor ama nerden ona bakıtamadım daha.

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sözünü ettiğiniz ses hidrolik pompasının kayışından geliyorsa muhtemelen tırtıklı kayış takılmıştır. Düz tırtıksız kayışla değiştirmenizi öneririm. Yeri geldiğinde kayış rahat rahat kasnak üzerinden sıyırmalıdır. Tırtıklılar sıyırırken çok ses yapıyor.
driksiyon pompasında kayış seçenegi yoktur zaten farklı bi kayıs takmaya kalksan pulenin üzerine oturmaz çünkü pulenin üzerinde kayısın üzerinde oldugu gibi dişler vardır bu tüm opellerde böledir sayın abi...

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımda da bu sorun vardı. eğer aynı ses ise direksiyon kutusunun yağ koyulan bir yeri var ona yağ koyarsan normale dönüyor benim aracım 2000 model astra cd. sanki kayış bir yere sürtüyormuş gibiyse kesinlikle direksiyon yağınıza bakın eksilmiş olabilir. kaputu açtığınızda sağ ön lastiğin takozunun oradan eğilip bakın göreceksiniz. ben kendim koydum bir yerlerden sızdırıyor ama nerden ona bakıtamadım daha.
iyi güzel sorunu bulmussun yagı eksilmiş tamamlamışsında biyerlerden sızdırmasının sebebide yagını fazla koyman olabilir eger öyleyse mutlaka biyerlerden patlatabilir en kısa sürede bi servise göster onun belli bi miktarı oluyo ayrıca elektro hidrolik dreksiyonların yagı özel oluyo senin tekbasına bulabilecegin biyag cesiti degil genelde servislerde olur özel ve pahalı biyag cesiti ins farrklı bi yag koymamıssındır sayın abim:confused: