Direksiyonu; Tam Sağ, Tam Sola Çevirince Gelen Ses?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öle pompa zorlanması gibi değil ciyk diye gelen baya yüksek bir ses olması lazım. bende de geliyor ama daha çözemedim nerdne geldiğini.
Aynen katılıyorum normalde komprasörden gelen zııt sesi değil tam kırınca direksiyon kayışı sıyırıyor, kaçırıyor gibi.. direksiyon komprasörü güçlü geliyor kayış dayanamıyor yüke kaçırıyor. Önceden bu sesyoktu normal olanı vardı zııt diye onu biliyorum normalde benimki kayış kaçırıyor en üsteki anlattıklarımı tam okumadınızmı?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyüp abi öncelikle geçmiş olsun...kayışı bilmemde o ses tam sağ tam sol konumda tutarsanız hidrolik pompalı bi araçta sesin gelmesi normal ...direksiyonu tur sonlarında 2 sn den fazla bekletmemenizi tavsiye ederim ...aksi takdirde boruları patlatabilirsiniz yada keçeleri...saygılar...

haklısın onları biliyorum benim sorun o değil kayış kaçırıyor kaçırmaması için napmalıyım onu öğrenmeye çalışıyorum?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayışın gerginliğine bakın abi belki kayış gevşemiştir...
aslında kayışı sıktırdım halen kaçırıyor olmazsa onun yerine kalın tıtıklı kayış taktırim belki ozaman kaçırmaz yada klima komprasörünü o kısımdan ayırıp dinamonun olduğu yere taktırmak mantıklı gibi?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok zor olur ayrıca onun içi kayış ayarlayacaksın uğraşmaya değmez...
kayış neden kaçırıyor kasnak ta mı sorun var???

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasnakta bilyelerde sorun yokta aslında sorun ney biliyomusun daha yeni kafa çalıştı: klimacılar klimayı takarken galiba kayışları karıştırdılar bana farklı bir kayışmı taktılar naptılar yanlışlıkla. klima komprasörü takılıren direksiyon kayışı dinamo kayışı felan hep sökülüyor ya heralde bi karışıklık olmuş. olmazsa yarın kayışı ustaya sorim orjinal değilse orjinalini taktırim.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında kayışı sıktırdım halen kaçırıyor olmazsa onun yerine kalın tıtıklı kayış taktırim belki ozaman kaçırmaz yada klima komprasörünü o kısımdan ayırıp dinamonun olduğu yere taktırmak mantıklı gibi?

Direksiyonu saga yada sola tam kirdiginda, hafif (cok az alman yeterli) geri al, o zaman bu ses gelmez ve pompayi zorlamamis olursun. Butun hidrolik takviyeli direksiyonlarda bu olur. Bi probleminin olmadigini dusunuyorum.
Selamlar..
Seyf Kamali

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kafam karıştı sen sonrada klima mı taktırdın:D:S
of of konunun ilk başını dikkatli okumamışsınızki. klimayı taktıralı 2 ay oldu klima takıldıktan önce bu sorun yoktu takıldıktan sorada yoktu bir haftadır var ustaya götürdüm klima takılırken karışıklık olmuştur dedi oda tam teşhis koyamadı.