Direksiyonun Hidrolik Kaçırma Problemi

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes hidrolik direksiyon yagini basan hortumlara iyi baktir basima baska bir aracta gelmisti hortumu servisde sikmislardi gevsemis diye ama aslinda hortumun icindeki sistemi bilmiyorlar bunun icinde oring var fazla sikiinca oring islevini yapmadan eziliyor sonrasida malum ezilen oringin yerinden kaciriyor yag kaciran yerine iyi baksan kendin de anlarsin nereden kacirdigina bak hortumsa inan ayni sekildedir.hortumun kutuya baglanti olan bolumu metal yeri..

benim tam bahsettiğiniz yerden kaçırıyor sadece hortumu değiştirme şansım var mı? diğer ucunu göremedim sanırım radyatörün önünde bir yerlere gidiyor

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim evvela geçmiş olsun,aynı sorun benimde başımda.Benim aracımdaki problem rot kolu ile direksiyon kutusunun birleştiği yerde yani körüğün içerisinde yağ birikintisi her iki taraftada oluyor,tabi şimdilik arabanın altına damlatma veya akıtma şeklinde değil,servis bugün bu sorunun ilerleyen günlerde daha da artacağını ve oto.nun altına damlatacağını ve akıtma olacağını söyledi,tamirine 400 Tl. yenisine 1500 Tl. istediler,benim düşüncem şimdilik değiştirme aracını kullanırken direksiyonu tam sağ ve sol yapma.ileride akıtma çoğalırsa yapacak birşey yok yenisi internet sitesinde 675 Tl. tekrar geçmiş olsun,benim bir önceki arabamdada bu sorun vardı,ben yaklaşık 8000 km. bindim birşey olmadı,sadece dikkat edip yağını eksiltme yeter...

memorain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAYIN ARKADASLAR benim opelim yok volswagenim var soylemek istedigin ise direksiyon yag kaciriyorsa veya durduk yere direksiyonunuz sertlesmisse eger hemen boxu degistirmeyin,,, aracin altina egilin motorun alt kisminda yani yere yag damlamis mi diye bir bakin eger hala yag damliyorsa nerden damladigini goz karari kestirmeeye calisin cunku sadece kutu yag kacirmaz ve genellikle yani %85 kecelerden veya akordiyona benzer bir lastik var tekerlegin arka kisminsa ancak egilip bakarsaniz gorebilirsiniz iste o lastikte patlamis veya catlamis olabilir ,, eger sorun kutuda degilse 100 tl ye bu sorunu herkese yaptirabilirsiniz benden soylemsi